Pürtelaş 3+1 Bölüm 26: Nihil Piraye

February 18, 2015

Ön not: Duyurusunu yapmadan geçmeyelim, Pürtelaş 3+1'in artık bir SoundCloud hesabı var, her bölümden bir şarkının ses kaydını yükleyeceğimiz bu hesabı da kullanımınıza sunuyoruz: soundcloud.com/purtelas3arti1 İlk bölümden başladık, her hafta bir iki şarkı yükleyerek kısa sürede listelerimizi yakalarız. :) Geçtiğimiz bölümle birlikte ilk çeyreğini yani koca 25 bölümünü geride bıraktığımız ve bununla ilgili bir de 25 bölümde neler oldu özet geçtiğimiz müzik programımız Pürtelaş 3+1'in geldik 26. bölümüne. Bu bölümde şehrin canavar kadrolarından Nihil Piraye'yi konuk ediyoruz. Berk Sivrikaya'nın söylediği ve yer yer gitarla eşlik ettiği parçalarda, Zafer Sernikli de klavye ve melodika çalıyor. Sözü daha fazla uzatmayalım, bu güzel insanların güzel müziklerine geçelim hızla.

Uyan

http://youtu.be/qOGveDVvmy8?list=PLaZ1wLPKFV8xOcBNkMPB3ISLgNEaJ028L 2011'den beri sesini çıkartmakta olan Nihil Piraye'nin kadrosunda Berk ve Zafer'in yanı sıra Alp Alptekin ve Ozan Çirkinoğlu bulunuyor. Bugüne dek ilki Kendi Kendine, ikincisi Çok Acayip, son olarak da 2013'te çıkan Matmazel adlı EP'lerini yayınlayan ekibin bu albümlerinden tedavülde olanlara aşağıda verdiğimiz SoundCloud bağlantısından ulaşabilirsiniz hatta indirebilirsiniz bile. :)

Bu İşte Bir Yanlışlık Var

http://youtu.be/fYF-aWjzNLs?list=PLaZ1wLPKFV8xOcBNkMPB3ISLgNEaJ028L Ortaokul arkadaşı olan Berk ve Zafer, Alp ve Ozan ile lisede tanışmışlar. Tanışmalarından bu yana geçen sürede pek çok farklı projede birlikte müzik yapmışlar. Berk'in ve Zafer'in dahil olduğu projelerden en aklımızı yakanı pek çok müzikseverin bileceği Mispis'tir herhalde. Nihil Piraye'nin hikâyesi de Berk'in yazdığı şarkıları arkadaşlarına sunmasıyla başlamış aslında ve öylece de devam ediyor gördüğümüz duyduğumuz kadarıyla.

Tatlı Rüya

http://youtu.be/pomE2VZFv3A?list=PLaZ1wLPKFV8xOcBNkMPB3ISLgNEaJ028L Şarkılarını yer yer akustik gitarlarla, yer yer piyano ve vokal olarak, yer yer de bir "rok" grubu gibi icrâ eden Nihil Piraye'nin ismi ise Berk'in lisede dergilerde şiir yayımlarken kullandığı mahlasından geliyormuş. Aslında bu geleneğin hâlâ sürdüğü bir blog var. Grupla aynı isimde olan bu alan nesirden çok manzum şeklinde grubun işlerinden çok bir takım edebi denemelerin yapıldığı bir alan olarak mevcut.

+1 Bonusu: Niye

http://youtu.be/Pb3Gcyml4V4?list=PLaZ1wLPKFV8xOcBNkMPB3ISLgNEaJ028L Aldığımız duyumlara göre kayıtlar öncesi süreçte Arto Tunçboyacıyan ile de bir araya gelip şarkılar üzerinde bazı revizeler yapan Nihil Piraye, şu an Görkem Karabudak prodüktörlüğündeki ilk albümlerinin kayıtlarını tamamlamak üzereymiş. Kendilerini daha yakından görmek isteyenleri Berk'in Boğaziçindeki akademik kariyerini bir kenara bırakarak açtığı Kadıköydeki stüdyosuna yönlendirelim, selamımızı söyler bir çayını içersiniz. :) Bu da en yakındaki konserleri, lazım olursa diye ekledik. :) Bu bölümü tek tuşla arka arkaya dinlemek/izlemek isteyenleri buraya tıklamaya davet ediyoruz: Pürtelaş 3+1 Bölüm 26: Nihil Piraye Ben Nihil Piraye'yi çok sevdim, çıkar onu bebeğim diyenler de buralara buyursun: soundcloud.com/NihilPiraye facebook.com/NihilPiraye twitter.com/NihilPiraye instagram.com/nihilpiraye Pürtelaş 3+1: tüm bölümler facebook.com/Purtelas3arti1 twitter.com/Purtelas3arti1 instagram.com/Purtelas3arti1 soundcloud.com/Purtelas3arti1 Yönetmen: Levent Sevi / Ses: Yiğit Yemez / Kurgu: Gün Erdoğdu / Liste: Emir Aksoy

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>