Pürtelaş 3+1 Bölüm 27: Marta

March 4, 2015

Geldik Pürtelaş 3+1'in 27. bölümüne, bu bölümde Marta'dan Eren Günsan, Hakan Turan ve Canberk Kargı'yı konuk ediyor ve fazlaca uzatmadan lafı Marta'nın müziğine bırakıyoruz. Not: Yanlış şeyler düşünmeyin, tabii ki en fazla 2 kişi katılabilir kuralımızı bozmadık, daha önce Yora'nın bölümünde yaptığımız gibi üçün farklı ikili kombinasyonlarını denedik. :)

Yaz Geldi

http://youtu.be/rn-leL19gwI?list=PLaZ1wLPKFV8waGD15BKCQf03PmJ4XsAYW 2010 yılının Ağustos'undan bu yana kadrosu değişse de müziğine devam eden Marta, İstanbul menşeli gruplardan. Güncel kadrolarında bu bölümde dinleyip izleyeceğiniz Eren, Hakan ve Canberk'in yanı sıra Atalay Akçadoğan da bas çalıyor. Yola çıktıklarından bu yana da hep kendi müziklerini yaparak ayrıca sevgi ve saygımızı kazanıyorlar. :)

Birkaç Yüz

http://youtu.be/kSnpWkdqoVI?list=PLaZ1wLPKFV8waGD15BKCQf03PmJ4XsAYW Aldığımız duyumlara göre Eren İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak çalışıyormuş, Canberk de Bilgi Müzik mezunuymuş ancak diğer arkadaşlar kimdir daha tam olarak biz de öğrenemedik. :) İlk zamanlarından bu yana farklı sound deneyimlerine açık olan grup, bugün ortaya çıkarttıkları sesi akustik ağırlıklı soft-rock olarak tanımlıyor.

Uzak Ülke

http://youtu.be/eyqL9bE0O2I?list=PLaZ1wLPKFV8waGD15BKCQf03PmJ4XsAYW Eylül 2012'de yayınladıkları ilk EP'leri "Bulutlar Arasında" grubun kuruluş dönemindeki müzikal duruşunu yansıtan bir çalışma. Bunu bir seneden biraz daha fazla bir sürenin ardından Aralık 2013'te yayınlanan ikinci EP "Uzak Ülke" takip ediyor. Şu an ilk albümün kayıtlarıyla uğraşan ekip aldığımız duyumlara göre 2015 yazının sonunda bu albümü yayınlamayı planlıyormuş, kulaklarımız açtık bekliyoruz biz de.

+1 Bonusu: Madam Marta

http://youtu.be/DlnCsSi9kF0?list=PLaZ1wLPKFV8waGD15BKCQf03PmJ4XsAYW Esasen fonetik olarak güzel tınladığı için gruba "Marta" ismi uygun bulunmuş. Öteki yandan hayat ağlarını örmeye devam etmiş ve yaptıkları bir Burgazada gezisinde grup elemanları Marta Koyu'na ismini veren Madam Marta'nın hikâyesini öğrenmişler. Böylece doğru bir isim seçtiklerini hissederek "Madam Marta"yı bestelemişler ve adaşları olan bu insana ithaf etmişler. Marta'yı konuk ettiğimiz bu bölümü tek tuşa basıp arka arkaya dinleyip izlemek isteyenleri şöyle alalım: Pürtelaş 3+1 Bölüm 27: Marta Marta'ya dair tüm gelişmeler hemen masamda olsun diyenleri de şuralara yönlendirelim: martamuzik.com facebook.com/martaistanbul soundcloud.com/martaistanbul twitter.com/MARTAistanbul youtube.com/martaistanbul Pürtelaş 3+1: tüm bölümler facebook.com/Purtelas3arti1 twitter.com/Purtelas3arti1 instagram.com/Purtelas3arti1 soundcloud.com/Purtelas3arti1 Yönetmen: Levent Sevi / Ses: Yiğit Yemez / Kurgu: Gün Erdoğdu / Liste: Emir Aksoy

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>