Pürtelaş 3+1 Bölüm 29: Levni & Sloth Pallas

April 1, 2015

Akıl yakan Pürtelaş 3+1 bölümlerinden bir yenisiyle daha karşınızdayız! Synth’lere doyacağımız bu güzide bölümde Levni & Sloth Pallas ikilisini ağırlamaktan dolayı mutluyuz, gururluyuz. :)

Önceden farklı farklı bölümlerde dinleyelerin kulağına bağıra bağıra kırdığımız akustik müzik programı algısına dair geriye bir şeyler kaldıysa şayet, dileriz ki bu bölüm o kalıntıları da süpürür atar…

Tangül


Levni ile Sloth Pallas birbirlerini liseden tanır, o yıllardan bu yana başta gitar ile olmak suretiyle birlikte müzik yaparlarmış zaten. Zamanla elektronik müziğe geçip synthesizer’lar toplamaya başlamışlar. Bir yandan birlikte bir serbest doğaçlama üçlüsü dahilinde müzik yaparken bir diğer taraftan bireysel olarak beat’ler yapıyorlarmış. Derken Viyana’da bir partide çalmak üzere bir araya gelmişler ve olaylar gelişmiş. Parçalar ve fikirler olgunlaştıktan sonra birlikte bir albüm yapma niyetiyle Tektosag ile anlaşmaya varmışlar.

Tandur


2007’den bu yana Viyana’da yaşayan ikiliden Sloth Pallas endüstriyel tasarım okumuş, Levni ise Viyana Müzik Üniversitesi Elektroakustik Bölümü‘nde okumaya devam ediyor. Viyana’da Well Gedacht adında Kolonel Blip‘in de dahil olduğu bir kolektifleri var, hatta İstanbul’da da bugüne dek birkaç Well Gedacht etkinliği yapılmış. Kolektif her ay emprovizasyon/noise ağırlıklı konserler ve hiphop/beat ağırlıklı partiler düzenliyor.

Hufarg


İleri Fantezi adlı albümlerinde Viyana’da tanıştıkları Filistinli MC/prodüktör Stormtrap Asifeh ve 123‘ten (aynı zamanda artık kendi solo projesi Lara di Lara‘dan da) tanıdığımız Dilara Sakpınar gibi değerli müzisyenleri de konuk etmişler. Ayrıca Levni ve Dilara’nın ortak projeleri olan Alike Places de bir EP çıkartmak niyetiyle çalışmalarına devam ediyormuş diye duyduk. :)

+1 Bonusu: Cenova


Albümde remiksleri bulunan diğer iki isim de Sotu the Traveller ve Fulgeance. Müziğini bildikleri Sotu the Traveller ile tanışmaları Davulun Sesi 2 lansman partisinde vuku bulmuş, sonra kendisini Viyana’da Well Gedacht’ta ağırlamışlar ve böyle bir ortaklık yapmışlar. Fulgeance ise severek dinledikleri bir müzisyenmiş ve “Bize remiks yapar mı acaba?” sorusunu olumlu yanıtlayarak albümün bir diğer rengi olmuş.

Tek tıkla arka arkaya bu bölümdeki tüm performansları görmek isteyenleri şöyle alalım: Pürtelaş 3+1 Bölüm 29: Levni & Sloth Pallas

“Bana daha fazla Levni & Sloth Pallas lazım!” diyenler şuralara buyursun:
levnislothpallas.bandcamp.com
soundcloud.com/levni
soundcloud.com/slothpallas
facebook.com/levniii
facebook.com/slothpallasltd
twitter.com/araslevni
twitter.com/slothpallas

Pürtelaş 3+1:
tüm bölümler
facebook.com/Purtelas3arti1
twitter.com/Purtelas3arti1
instagram.com/Purtelas3arti1
soundcloud.com/Purtelas3arti1

Yönetmen: Levent Sevi / Ses: Yiğit Yemez / Kurgu: Gün Erdoğdu / Liste: Emir Aksoy

1 Yorum

  1. Pingback: Pürtelaş 3+1 Bölüm 29: Levni & Sloth Pallas | Budamedya

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>