Pürtelaş 3+1 Bölüm 36: Çağıl Kaya

July 8, 2015

Pek sevgili programımız Pürtelaş 3+1‘in 36. bölümünde Çağıl Kaya‘yı ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz! Çağıl’a gitarı ve bazen de vokalleriyle Eylül Biçer eşlik ediyor. Yazın sıcak kumlarından cazın serin sularına buyurmaz mıydınız? :)

Biraz İştah Biraz Açık Hava


Çağıl dinlediği çeşitli müziklerin etkilerini, yaşadığı farklı şehirlerin karışıklığını ve düşlediği diyarların resimlerini geçtğimiz sene A.K. Müzik etiketiyle yayınladığı ilk albümü Bir Parça Ay Biraz Kuş ile müzik dinleyicilerine aktardı. Bu aktarım gerek eleştirmenlerin gerek müzikseverlerin hoşuna gitmiş olacak ki albüm, aralarında Hülya Tunçağ ve Murat Beşer gibi önemli isimlerin de yer aldığı eleştirmenlerce “yılın en iyi yerli caz albümü” seçildi.

Düş Sarmalı


Çağıl Ankara’da doğmuş, çok küçük yaşlarda ortaya çıkan müzik sevgisi orta okulda yaşadığı koro deneyimiyle daha da görünür hale gelmiş. Lisenin ardından kazandığı TRT İzmir Çok Sesli Batı Müziği Korosu sınavı ise müzik eğitiminin başlangıcı olmuş. Bir yandan Ege Üniversitesi Kimya Bölümü‘ne devam ederken öbür yandan da TRT korosuyla sayısız konser vermiş. Üniversite aynı zamanda Çağıl’ın profesyonel müzik kariyerinin başlangıcı zamanı olmuş; o yıllarda İzmir’de pek çok funk, soul ve R&B gruplarında solistlik yapmış.

Bahar Kaygılı


Üniversiteden mezun olmasıyla tekrar sınava girip Dokuz Eylül Üniversitesi Müzikoloji Bölümü‘ne girmesi bir olmuş; İzmir’de Logos adlı caz grubuyla performanslar gerçekleştirmeye başlamış. 2009’da İstanbul Üniversitesi Müzik Bölümü‘nde başladığı yüksek lisans ile Cem Aksel, Neşet Ruacan, İmer Demirer, Alper Yılmaz, Volkan Öktem, Yahya Dai, Serkan Özyılmaz, Serhan Erkol, Tamer Temel, Matt Hall, Engin Recepoğulları, Bora Çeliker, Volkan Hürsever, Turgut Alpbekoğlu, Deniz Dündar, Kürşat And, Kağan Yıldız, Amy Salsgiver, Ferit Odman, Ercüment Orkut, Bulut Gülen, Volkan Topakoğlu, ve bu performanslarında ona eşlik eden Eylül gibi isimlerle pek çok etkinlikte yer alan Çağıl kendi parçalarını söylediği Çağıl Kaya Band‘in yanında 2009 yılından bu yana Happy People grubunda ve 2012’de Alper Yılmaz, Volkan Öktem, Tamer Temel ve Serhan Erkol ile beraber oluşturdukları ‘bir şeyler eksik’ projesinde yer almaya devam ediyor.

+1 Bonusu: Belli Değil


Tıpkı bu şarkının başında olduğu gibi konserlerinde teatral öğeler ve şaşırtıcı ses doğaçlamalarına yer verdiğini duyduğumuz Çağıl, dinleyiciyle sürekli bir iletişim kurarak onları da hikâyelerine dahil ediyormuş diyorlar. Repertuvarında kendi müzikleri dışında Duman, Mor ve Ötesi, Sevinç Tevs, Yaşar Kurt gibi farklı türlerden müzisyen ve grupların parçalarına da kendi üslubuyla yer veren Çağıl’ın civardaki ilk konserine koşarak gitmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca Ağır Aksak‘ın geçenlerde yayınlanan güzel klibini de şuradan izleyebilirsiniz.

Bir tek bağlantıya tıklayıp buradaki 4 performansı da aralıksız dinlemek isteyenler şöyle gelsin: Pürtelaş 3+1 Bölüm 36: Çağıl Kaya

“Bana bir kaç doz daha Çağıl Kaya lazım!” diyenleri de şuralara yönlendirelim:
facebook.com/CagilKayaMusic
twitter.com/cagilkaya
instagram.com/cagilkaya
cagilkaya.com

Pürtelaş 3+1:
tüm bölümler
facebook.com/Purtelas3arti1
twitter.com/Purtelas3arti1
instagram.com/Purtelas3arti1
soundcloud.com/Purtelas3arti1
youtube.com/Purtelas3arti1

Yönetmen: Levent Sevi / Ses: Yiğit Yemez / Kurgu: Gün Erdoğdu / Liste: Emir Aksoy

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>