Pürtelaş 3+1 Bölüm 39: Alarga

August 19, 2015

40. bölüme bir kala ListeList'in güzide müzikler programı Pürtelaş 3+1'de Alarga'yı konuk etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çağın Kırca'nın gitarıyla çalıp söylediği şarkılara Cansu Turgut'un tuşlularıyla eşlik ettiği bu huzur verici bölümü buyurun hep birlikte izleyelim ve dinleyelim.

Hengame

https://youtu.be/e2tGs_SX-ak?list=PLaZ1wLPKFV8yfqLS0IJh0C67t7r8d-5UQ Alarga, ev stüdyomuzda konuk ettiğimiz Çağın ve Cansu'yla beraber aslında 5 kişilik koca bir ekip. Son Feci Bisiklet'ten tanıdığımız Ozan Özgül ve Can Sürmen, Alarga'yla bas ve davul çalıyorlar. Hakan Karaaslan da trompetiyle ekibe can veren bir diğer isim.

Hugrats

https://youtu.be/ZREDSBVde5s?list=PLaZ1wLPKFV8yfqLS0IJh0C67t7r8d-5UQ Alarga'nın hikâyesi Çağın'ın evde tek başına müzik yapıp şarkılar yazarken bir gün bir anda bu şarkıları canlı duymak istemesiyle tabiri caizse bodoslama bir şekilde başlamış. Düzenlemeler yapılırken Çağın'ın aklında hep bu kadro varmış, çalmışlar, hoşlarına gitmiş, kaydetmişler, konser de verelim bari demişler, böylece şarkılarını yavaş yavaş kaydeden, dinleyicisiyle iç içe bir Alarga ortaya çıkmış.

Bu Çok İnsani Bi' Şey

https://youtu.be/04vqtKEfjfg?list=PLaZ1wLPKFV8yfqLS0IJh0C67t7r8d-5UQ Geçen seneden bu yana 6 şarkı yayınlayan Alarga, grubun içgüdülerinin oturduğu bu sürecin hikâyesini bütün olarak vermeyi tercih etmiş. Eylül ayı içerisinde hikâyenin tamamını içeren 10 şarkılık "Mono" adında bir albüm de bizleri bekleyecekmiş diye duyduk. Dijital platformlardan yayınlanacak albümün basılı kopyasını isteyenlerinse Alarga'nın aşağıda bağlantılarını verdiğimiz internet sitesi ya da bandcamp hesabına başvurmaları gerekecekmiş.

+1 Bonusu: Time

https://youtu.be/B8K0i0DJQTQ?list=PLaZ1wLPKFV8yfqLS0IJh0C67t7r8d-5UQ Gelecekten beklentilerini çıktıkları konserlerin sayısını artırmak, samimi projelerde yer almak, güzel işlerin izini kendi yollarında sürmek şeklinde sıralayan Alarga, aynı zamanda daima kendi samimiyetini yaratmanın peşinde olacağını da belirtiyor. Buradaki 4 performansın tamamını tek tuşa basıp arka arkaya dinlemek isteyenleri şuraya tıklatalım: Pürtelaş 3+1 Bölüm 39: Alarga "Bu kadar Alarga beni kesmedi, bana dahası lazım!" diyenleri şuralara davet edelim: alargatheband.com facebook.com/alargatheband soundcloud.com/alarga alarga.bandcamp.com twitter.com/alargatheband instagram.com/alargatheband youtube.com/alargatheband Pürtelaş 3+1: tüm bölümler facebook.com/Purtelas3arti1 twitter.com/Purtelas3arti1 instagram.com/Purtelas3arti1 soundcloud.com/Purtelas3arti1 youtube.com/Purtelas3arti1 Yönetmen: Levent Sevi / Ses: Yiğit Yemez / Kurgu: Gün Erdoğdu / Liste: Emir Aksoy

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>