Pürtelaş 3+1 Bölüm 39: Alarga

August 19, 2015

40. bölüme bir kala ListeList‘in güzide müzikler programı Pürtelaş 3+1‘de Alarga‘yı konuk etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çağın Kırca‘nın gitarıyla çalıp söylediği şarkılara Cansu Turgut‘un tuşlularıyla eşlik ettiği bu huzur verici bölümü buyurun hep birlikte izleyelim ve dinleyelim.

Hengame


Alarga, ev stüdyomuzda konuk ettiğimiz Çağın ve Cansu’yla beraber aslında 5 kişilik koca bir ekip. Son Feci Bisiklet‘ten tanıdığımız Ozan Özgül ve Can Sürmen, Alarga‘yla bas ve davul çalıyorlar. Hakan Karaaslan da trompetiyle ekibe can veren bir diğer isim.

Hugrats


Alarga’nın hikâyesi Çağın’ın evde tek başına müzik yapıp şarkılar yazarken bir gün bir anda bu şarkıları canlı duymak istemesiyle tabiri caizse bodoslama bir şekilde başlamış. Düzenlemeler yapılırken Çağın’ın aklında hep bu kadro varmış, çalmışlar, hoşlarına gitmiş, kaydetmişler, konser de verelim bari demişler, böylece şarkılarını yavaş yavaş kaydeden, dinleyicisiyle iç içe bir Alarga ortaya çıkmış.

Bu Çok İnsani Bi’ Şey


Geçen seneden bu yana 6 şarkı yayınlayan Alarga, grubun içgüdülerinin oturduğu bu sürecin hikâyesini bütün olarak vermeyi tercih etmiş. Eylül ayı içerisinde hikâyenin tamamını içeren 10 şarkılık “Mono” adında bir albüm de bizleri bekleyecekmiş diye duyduk. Dijital platformlardan yayınlanacak albümün basılı kopyasını isteyenlerinse Alarga’nın aşağıda bağlantılarını verdiğimiz internet sitesi ya da bandcamp hesabına başvurmaları gerekecekmiş.

+1 Bonusu: Time


Gelecekten beklentilerini çıktıkları konserlerin sayısını artırmak, samimi projelerde yer almak, güzel işlerin izini kendi yollarında sürmek şeklinde sıralayan Alarga, aynı zamanda daima kendi samimiyetini yaratmanın peşinde olacağını da belirtiyor.

Buradaki 4 performansın tamamını tek tuşa basıp arka arkaya dinlemek isteyenleri şuraya tıklatalım: Pürtelaş 3+1 Bölüm 39: Alarga

“Bu kadar Alarga beni kesmedi, bana dahası lazım!” diyenleri şuralara davet edelim:
alargatheband.com
facebook.com/alargatheband
soundcloud.com/alarga
alarga.bandcamp.com
twitter.com/alargatheband
instagram.com/alargatheband
youtube.com/alargatheband

Pürtelaş 3+1:
tüm bölümler
facebook.com/Purtelas3arti1
twitter.com/Purtelas3arti1
instagram.com/Purtelas3arti1
soundcloud.com/Purtelas3arti1
youtube.com/Purtelas3arti1

Yönetmen: Levent Sevi / Ses: Yiğit Yemez / Kurgu: Gün Erdoğdu / Liste: Emir Aksoy

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>