Küba Hükümetinin Başlatacağı, Sevişmek İsteyen Çiftlere Saatlik Otel Odası Sistemi

July 4, 2017

Küba istisnasız dünyanın en ilginç ülkelerinden biri. Ülkeyle ilgili birçok sıra dışı bilgi var ve bunların birçoğu yalnızca Küba'ya özgü olarak karşımıza çıkıyor. Bunlardan belki de en farklısı ülkenin saatlik sevişmek için kiralanan otel sistemi "posada"lar. "Posada" temel olarak sevişmek dışında başka bir amaca hizmet etmiyor ve bildiğiniz otel ve hostel kavramından bir hayli farklı. Ülkede köşe bucak fark etmeksizin sokakta sevişmek yaygın olduğu için, yetkililerin buna bir çözüm arayışı getirmek istemesiyle "posada"lar yeniden gün yüzüne çıktı. Yeniden çünkü bu sistem geçmiş yıllarda Küba'da kullanılıyordu ta ki yaklaşık yirmi yıl önce kaldırılana dek. Tekrardan açılması planlanan "posada"lar Küba'lılar için büyük öneme sahip, öneme sahip olmasının en temel sebeplerinden biri ise içeriğimizin detaylarında yer aldığı üzere ekonomik olması.

Dünyanın en sıcak ve renkli kimliğe sahip ülkelerinden Küba bir süre önce rafa kaldırmış olduğu eski bir sistem olan posadaları yeniden faaliyete geçiriyor.

havana

Aşk odası olarak bilinen "posada", sevişmek isteyen çiftlerin saatlik olarak kiralayabildiği otel odası sistemine verilen isim.

_96792173_483835990

Bu ilginç sistem ülkede oldukça tercih ediliyor çünkü çiftler sokaklar da dahil olmak üzere, buldukları her yerde sevişiyor.

_96792175_71579109

Küba'nın başkenti Havana'lı yöneticilerin, posadaları hayata geçirmek istemesinin altında da bu sebep yatıyor, çiftler ulu orta buldukları her yerde sevişmesin yeter ki...

amor-en-la-habana-pareja-de-pie-1

İşletmecisi devlet olan posadalar 90'lı yıllarda ekonomik krizde kapatılmış ve oteller kasırga barınağı olarak hizmet vermeye başlamıştı.

8370125

Posadalar kapanınca oda kiralama boşluğunu günümüze kadar özel ev sahipleri doldurdu ancak özel ev işletmecileri yüksek fiyat talebinde bulunduğu için Kübalılar çözümü sokaklarda aradı.

20090312-hotel

Açık yerlerde sevişmenin önüne geçilmek istendiği yeni posadaların ücreti özel işletmelerin sunduğu fiyata göre daha uygun olacak.

Amar-650x433

Özel ev tipi işletmeler klima, buzdolabı ve yataktan oluşan bir odayı üç saatlik kiralama karşılığında 5 dolar alıyor.

ask-otelleri-kuba-ya-geri-donuyor-9427790

Fakat dolar karşısında parası değersiz olan Küba için bu ücret Kübalıların maaşının altıda birine denk geliyor.

cuba

Ortalama aylık maaşlar 29.6 dolar olduğu için Küba'da geçim de oldukça zor.

cuba-cruises-hero

Havana'lı yetkililer, yeni kurulacak beş posadanın şehirdeki sınırlı konut sorunuyla başa çıkmada da etkili olabileceğini düşünüyor.

Cuba-La-Havana-4-1000x625

Ciddi konut sıkıntısı olan şehirde birçok aile aynı konutta yaşayabiliyor hatta boşanan çiftler dahi bir arada yaşamak zorunda kalabiliyor.

fotonoticia_20170704071652_640

Şehrin park, plaj ve sokaklarında sevişmenin yaygın olmasından ötürü, aşk odaları posadalar bu duruma çözüm olacağa benziyor.

kuba-ask-otelleri-ne-kavusuyor-2948918 Kaynak; 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>