Bizim Ülkemize Uygun Olmayan Ama Yabancının Bayılacağı 13 Gündem Maddesi

February 22, 2017

Daha İzlanda Cumhurbaşkanı Gudni Th. Johannesson’un, “Bana kalsa ananaslı pizzayı yasaklarım” çıkışını sindiremermiştik ki daha acayip bir öneri İsveç’ten geldi. İsveç’in Övertorneå Belediyesi’nin meclis üyesi Per-Erik Muskos “Personele çalışma saatleri içinde seks yapma olanağı” tanınmasını isteyen meclis önergesi sundu. Muskos, bu öneriyi vermesindeki amacını “seksin sağlıklı yaşam için bir yöntem” olmasına bağladı.

Biz ülke olarak böyle gündemlere çok uzağız, daha farklı şeylerle uğraştığımız malum. Ama bu demek değil ki böyle öneriler bizim içimizde yok. Elbette var, ama sıra gelmiyor. O zaman biz de içimizde kalmasın diyerek bize göre acayip ama elin yabancısına göre son derece normal olan bir takım önerilerimizi sıralamak istedik. Belki İsveç’ten, Norveç’ten, Kanada’dan bizi okuyan olur da feyz alır diye.

1. Haftada 5 gün sevişen ve seviştiğini ispatlayan çiftlere elektrik, su, doğalgaz, vb. hizmetlerde %25’e varan indirimler sağlansın.

01 izlanda isveç

2. Evden uzaktayken canı sevişmek isteyen ancak mekan bulamayan çiftler için şehrin belli noktalarına içinde yatak, duş, tuvalet, vs. olan “seviş-çık” kabinleri konulsun.

02 izlanda isveç

3. Sevgilisinden ayrılan, eşiyle kavga eden, kaynanasıyla takışan çalışanlara on güne kadar ücretli izin verilsin, hatta devlet bu kişileri tatile göndersin.

03 izlanda isveç

4. Belediyeler topladıkları vergiler fazla verdiğinde artan parayı o şehirde yaşayan kişiler arasında paylaştırsın.

04 izlanda isveç

5. Çalışanlara “sıkıldım ben, bugün erken çıkıyorum” hakkı tanınsın, kişi ayda en fazla 10 kere bu hakkını kullanabilsin.

05 izlanda isveç

6. Devlet yıl içerisinde belli zamanlarda, herhangi bir geliri olmayan 18-25 yaş arasındaki kişilere tatmin edici bir “gençsin yanında bulunsun” maaşı yatırsın.

06 izlanda isveç

7. Devlet üniversiteden mezun olan gençleri, hükümetin hazırlamış olduğu bir listeden seçecekleri beş ülkeye ücretsiz tatile yollasın.

07 izlanda isveç

8. Seks bir insan hakkıdır, yaşadıkları stresten dolayı sevişemeyen çiftlerin sorunlarını ortadan kaldırmak için acil durum ekipleri kurulsun.

08 izlanda isveç

9. Ülkede hükümet yüzünden yaşanan olumsuzluklar sebebiyle vatandaşlar gerilirse, üzülürse, strese girerse, vs. devlet özür olarak o ay herkese asgari ücreti iki katı kadar ödeme yapsın.

09 izlanda isveç

10. Uzun mesafe ilişkisi yaşayan çiftlere devlet telefon görüşmelerini ücretsiz yapsın ve her ay iki gidiş dönüş uçak bileti hediye etsin.

010 izlanda isveç

11. Tek bir kişinin bile rahatsız olduğu bir durumun çözümü için gerekli tüm adımlar hiç geciktirilmeden atılsın.

011 izlanda isveç

12. Sosyal medyaya ilk defa giren kişilere devlet organik takipçi desteğinde bulunsun, kimse kendini yalnız hissetmesin.

012 izlanda isveç

13. Sevgilisinden ayrıldıktan sonra onu unutamayan, depresyona giren kimselere devlet el uzatsın, gerekirse ona uygun bir sevgili bulsun.

014 izlanda isveç

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>