Kutu Ağızlı, Ters Bakışlı Karakterleriyle 21 ‘Düpedüz’ Özer Aydoğan Karikatürü

November 17, 2015

Penguen’de ‘Yumurta’ olduğu dönemde bile kendisine çılgın bir hayran kitlesi edinen, derginin Umut Sarıkaya, Ersin Karabulut, Memo Tembelçizer, Yiğit Özgür gibi efsane çizerlerini kaybettikten sonra en büyük hamlesidir Özer Aydoğan.

İlk bakışta “Bu nasıl çizik? ” diyebileceğiniz ama özgün tarzını takip etikçe; ters bakışlı, sinirli tiplemelerine gülüp kırılacağınız bir çizgi onunki. Hayvanlarına bile dümdüz suratlar çizerek hayat veren, üç cümleyle kahkahalar attıran; Herkül’ü, Fuzuli’yi, Einstein’ı, Dadaloğlu’nu çizip lafını kimseden esirgemeyen mizahın en tepelerinde bir isim Özer Aydoğan.

Hani “keşke bir rakı sofrasına otursak beraber” diyeceğiniz türden insanlar vardır ya, o listenin tepesine yazılacak; Geometrik yüzlü, akraba tipli abilerle tek tek her birimizi betimleyen; halk tipi insan hikayelerinin anonim gibi her yeri gezip, kırıp geçirdiği çizgilerin sahibi Özer Aydoğan.

Ve onun mizah evreninden ufak seçkimiz :)

Buyursunlar efendim.

1.

anan-haric-de-lan

2.

banka-soygunu

3.

dejavu

4.

batman-donuyor

5.

dadaloğlu

6.

altimda-don-yok

7.

bedava-icki

8.

esnaf-rekabeti

9.

esnaf-sikintisi

10.

falcata-ismail

11.

git-la-bu-mahlleden

12.

hayalet-evlat

13.

kadinlarin-derdi

14.

kahvede-satranc

15.

mahmut-tuncer

16.

mudur-bize-takti

17.

rakamda-anlasamamak

18.

sarigul

19.

sen bukızı

20.

uyuyan-guzel

21.

dadol

“Bunlar nereden ?” diyen ve daha fazlasını isteyen arkadaşları, Penguen‘e alabiliriz. Karikatür dergilerini ihmal etmeyin 😉

1 Yorum

  1. Pingback: Kutu Ağızlı, Ters Bakışlı Karakterleriyle 21 ‘Düpedüz’ Özer Aydoğan Karikatürü - Özet Haber Oku

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>