Orta Dünya’dan Marvel Sinema Evrenine Transfer Olan 11 Oyuncu

May 17, 2017

Oyuncuların değişik filmlerde ya da dizilerde oynamaları kadar doğal bir durum yok, tabii ki farkındayız ama onları değişik rollerde izlerken içimizde ufak da olsa bir burukluk oluyor. Misal Benedict Cumberbatch peleriniyle uçup büyü yaparken insan Dr. Watson bekliyor bir yerlerden. Ya da Liv Tyler Hulk’un peşinde koşarken “Aragorn’a yapılır mıydı bu be?” diyoruz ister istemez. Şimdi hem Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde hem de Marvel Sinema Evreni’nde de karşımıza çıkan 11 oyuncuya ve oynadıkları rollere bakalım.

1. Liv Tyler

dgfgfgf
Yüzüklerin Efendisi’nde Aragorn’un yavuklusu, onun için ölümsüzlüğünden bile vazgeçen Arwen’i canlandıran Liv Tyler; Marvel sinema evreninde karşımıza Bruce Banner’ın sevgilisi Betsy Ross olarak çıktı. Aragorn’a kavuştu ama Hulk’a kavuşması biraz zor görünüyor çünkü Bruce Banner gönlünü Black Widow’a kaptırmış gibi.

2. Hugo Weaving

marvel-listelist-2
Yüzüklerin Efendisi’nde oynamadan önce gönüllerin Agent Smith’i olan Hugo Weaving daha sonra Lord Elrond olarak hafızalara kazındı, ta ki Captain America’da Steve Rogers’ın en büyük düşmanı Red Skull olarak karşımıza çıkana kadar. Yüzük Konseyi’nden Hydra’ya geçişi üzücü elbette.

3. Richard Armitage

marvel-listelist-3
Marvel’den Orta Dünya’ya geçiş yapan Richard Armitage, Dr. Erskine’i öldüren ve Captain America’yı yaratan süper asker serumunu çalmaya çalışan Hydra ajanı Heinz Kruger’i canlandırmıştı. Sonra bir baktık ki adam cüce prens Thorin olmuş, dağ altındaki krallığımı geri alıcam diye ejderhalarla savaşıyor. Hayat çok tuhaf…

4. Lee Pace

marvel-listelist-4
Orta Dünya’da canımız ciğerimiz Legolas’ın kendini beğenmiş babası elf kralı Thranduil’i canlandıran Lee Pace; Marvel sinema evrenine Guardians of the Galaxy filminin kötü adamı Ronan olarak girdi. Filmin sonunda da öldü zaten.

5. Andy Serkis

marvel-listelist-5
Muhteşem performansıyla Gollum’u sinema taihinin efsane karakterlerinin arasına yerleştiren Andy Serkis’i; Avengers: Age of Ultron filminde Black Panther’in memleketi Wakanda’dan Vibranium çalmayı başaran Ulysses Klau olarak yine iyi performansıyla izledik.

6. Evangeline Lilly

marvel-listelist-6
Hobbit üçlemesinde yönetmen Peter Jackson’un uydurduğu bir karakter olan Tauriel’i canlandıran Evangeline Lilly Marvel sinema evrenine Ant-Man’in kız arkadaşı olarak girdi ama serinin devamında Wasp’ı canlandıracak olan oyuncu bizim için her zaman Lost’un gizemli karakteri Kate olarak kalacak. We have to go back Kate!

7. Martin Freeman

marvel-listelist-7
The Hobbit üçlemesinde Orta Dünya tarihine yön veren en önemli karakterlerden biri olan Bilbo Baggins’i canlandıran Martin Freeman, Marvel evrenine Captain America: Civil War filminde kanun adamı Everett Ross’u canlandırarak girdi. Gönüllerin Dr. Watson’udur kendisi.

8. Benedict Cumberbatch

marvel-listelist-8
The Hobbit üçlemesinde Orta Dünya’nın son ejderhası altın düşkünü Smaug’u ve Necromancer’ı (Sauron) seslendiren Benedict Cumberbatch, Marvel sinema evrenine Doctor Strange olarak muazzam bir giriş yaptı. Bilmeyenler için şunu da yazalım, Dormammu’yu canlandıran da kendisidir.

9. David Wenham

marvel-listelist-9
Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde Boromir’in ezilen küçük kardeşi Faramir olarak izlediğimiz David Wenham, diğer oyuncuların aksine Marvel’in sinema değil dizi evrenine geçiş yaptı. Oyuncuyu şu sıralarda İron Fist dizisinin kötü adamı Harold Meachum rolünde izliyoruz.

10. Cate Blanchett

marvel-listelist-10
Orta Dünya’nın en güçlü karakterlerinden biri olan Galadriel’e hayat veren Cate Blanchett; Thor: Ragnarok filminde yine güçlü bir karakteri, Asgard’ın ölüm tanrıçası Hela’yı canlandıracak. Ayrıca fragmanda Thor’un biricik çekici Mjöllnir’i parçalayan Hela’yı izlemek için gün saydığımız doğrudur.

11. Karl Urban

marvel-listelist-11

Karl Urban Yüzüklerin Efendisi’nde Rohan savaşçısı Eomer’i canlandırıyordu. Oyuncuyu Thor: Ragnarok filminde Asgardlı kötü adam Skurge rolünde izleyeceğiz.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>