Organik Hoşaf’tan Sonra Ülkemizi Refaha Ulaştıracak 9 Ultra Bilimsel Proje

Ağustos 8, 2017

Ülkemizin tarafsız ve en güvenilir televizyon kanallarından, resmi devlet televizyonumuz TRT Haber'de yayınlanan Bir Fikrin mi Var? isimli yarışma geleceğe dair umutlarımızı tazeleyerek bizlere bu ülkenin gençlerinin ne kadar girişimci ve ne kadar bilim odaklı olduğunu hatırlattı. Biz de fırsattan istifade sizlere ülkemizi bilim alanında nirvanaya ulaştıracak olan ultra bilimsel projeleri derledik.

1. Portatif Lahmacun

saf Hangimiz çarşıda gezerken çantamızdan çıkarıp lahmacun yemek istemez ki? Artık portatif lahmacun sayesinde bu isteğiniz cevapsız kalmayacak. Her zaman, her yerde, sadece istemeniz yeterli. Ar-Ge merkezimizin yoğun çabaları sonucu ortaya çıkan portatif lahmacun güneş enerjisi ile kendisini ısıtıp yenmeye hazır hale geliyor. Geceleri ise aydan yansıyan güneş ışınları sayesinde yine sıcaklığı düşmüyor.

2. Bio-Organik Ceviz Reçeli

ceviz-receli[1] Bildiğiniz gibi organik ürünler son yılların modası. Ceviz reçeli yapması zor, yemesi harika olan bir besin. Ar-Ge çalışmalarımızın en nadide ürünü olan Bio-Organik Ceviz Reçeli sayesinde artık Ceviz Reçeli ağaçta yetişiyor! Sizin tek yapmanız gereken ağaçtan toplayıp sofranıza koymak.

3. Yeni Nesil Hünkar Beğendi

hunkar-begendi-tarifi[1] Hünkar Beğendi yaparken beğendinin kıvamını tutturmak zordur. Unun topaklanmaması ama aynı zamanda kokusunu yağa verebilmesi için büyük çaba sarf etmeniz gerekebilir. Peki ülkemizin gururu olan gençlerimiz sayesinde artık buna gerek kalmadığını söylesek? Evet, yanlış duymadınız. Artık unlarınız topaklanmayacak, muhteşem bir hünkar beğendi sizin de hakkınız!

4. Höşmerim v2

hosmerim-18ec1d7e-5054-4485-87be-b5fb6015b0d9[1] Tarihi Eski Türkler'e kadar dayanan höşmerime bir revizyon şarttı. Ar-Ge çalışmalarımız neticesinde artık höşmerim kutulanıp satılabilecek. 9 Yıl süren çalışmalarımızda tamamen höşmerime özel bir paket ve yine daha önce hiç görmediğiniz, höşmerime özel bir etiket tasarladık. Bu sayede siz de bu geleneksel yemeğin tadına bakabileceksiniz.

5. Taşınabilir Revani

revani-tarifi-1[1] Yolda giderken canınız lahmacun çekmişti, portatif lahmacun sayesinde karnınızı doyurdunuz. E bunun üstüne neden tatlı yemeyesiniz? Türkiye'nin gururu bilim insanlarımız onu da düşündü ve taşınabilir revaniyi icat etti. Revaninin akıp her yeri batırmasını önleyecek yeni bir paketleme sistemi sayesinde lahmacununuzun üzerine afiyetle bir tatlı da gömebileceksiniz.

6. Robo-Helva

ruyada-helva-yemek[1] Bir yakınınızı kaybetmenizin üzüntüsünün üzerine bir de helva kavurmak zor bir görev olabilir. Helva yapma robotu bunu bir külfet olmaktan çıkarıyor. Tek yapmanız gereken düğmesine basmak. 10 dakikada helvanız hazır.

7. Oto-Ayran-Döner

1525786928[1] Oto-Ayran-Döner ismini verdiğimiz bu buluş, sizlere müthiş bir mutluluk kazandırmayı vadediyor. Ayran ile tavuk döneri aynı anda bitirebilmek her babayiğidin harcı değil. Yoğun Ar-Ge araştırmalarımızın sonunda ürettiğimiz bu makine, sizlere her lokmada ne kadar ayran içmeniz gerektiğini söylüyor ve fazlasını içmenize izin vermiyor. Bu sayede tavuk döneriniz bitmeden ayranınız da bitmiyor.

8. Yenilenebilir Ayran

ayran.fw_[1] Diyelim ki bir üstteki icadımızı beğenmediniz, almadınız. Bu demek değildir ki tavuk döneriniz ayranınızdan önce bitecek. Yenilenebilir ayran sayesinde bir daha ayranınız asla bitmeyecek. Ayranınızın doluluğu %10'a düştüğünde üzerine su koyup çalkaladığınızda yeniden bir ayrana sahip olacaksınız. Tabii bunun için ayranın içerisindeki maddenin asla yere dökülmemesi gerekiyor. Hem ayranım dökülmesin, hem de tavuk dönerimle aynı anda bitsin diyorsanız bu icat tam size göre.

9. Akmayan Waffle

DSCF8264[1] Waffle'ı sandviç olarak yemeyi tercih edenlerdenseniz  en büyük sorunlarınızdan biri içerisindekilerin sürekli dökülmesidir. Bilim insanlarımız da bu sorundan haberdar olduğu gibi yeni bir icat geliştirdi. Waffle poşetine düşen tüm maddeler vakumlu borular sayesinde waffle'ın içine geri gönderecek bir alet icat etti.    

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>