“Bunların Karıları ve Kızları Evet’çilere Helaldir” Diyen İBB Çalışanı ve Ahlaksız Paylaşımı

April 13, 2017

T24’te yer alan habere göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanı Ömer Akbayrak, 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasıyla ilgili olarak sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda “17 Nisan günü savaşı kazanınca, bunların karıları ve kızları ganimet olarak ‘evet’çilere helaldir” diyerek skandal yorumlar yaptı. Akbayrak’ın bu ahlaksız açıklaması büyük tepki topladı.

İBB Belediyesi Haller Müdürlüğü’nde gece amiri olarak görev yapan Ömer Akbayrak Facebook hesabı üzerinden “17 Nisan günü savaşı kazanınca, bunların karıları ve kızları GANİMET olarak EVETçilere HELALDİR” yazdı.

78787

Bu çirkin söylemine gerekçe olarak ise CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un “1919’da Samsun’a çıkıp 1922’de İzmir’de denize döktüklerimiz emperyalistler ve uşaklarıydı. ‘Evet’ çıkarsa bölmek isteyenleri yine denize dökeriz” açıklamasını gösterdi.

5645654

Kadınlara karşı mide bulandırıcı bu yorumu yapan şahıs, kendisini eleştiren bir kişiye de “Bunlar bizi denize dökmekten ve savaştan bahsediyorlarsa, biz de savaş hukukundan bahsettik” diyerek kendini savundu.

79854

Akbayrak, daha sonraki paylaşımında ise “hayır” oyu kullanacaklara yönelik “Nemrut” ve “Firavun” benzetmesi yaparak “Onlar savaş açar, biz cihat eder, ganimetleri toplarız mahşere kadar” yazdı.

123

Gelen tepkiler üzerine belediyede amirlik yapan Ömer Akbayrak paylaşımını sildi. Açıklama sosyal medya üzerinden duyulunca belediyeye tepki telefonları yağdı. Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu söz konusu kişinin açığa alındığını ve soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Belediye çalışanının ahlaksız açıklamasına sosyal medyadan da büyük tepkiler yağdı.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>