Dört Duvarı ve Tavanı Olmamasına Rağmen Geceliği 750 TL Olan Bol Yıldızlı İlginç Otel

July 26, 2017

Farklı girişimler her zaman sıra dışı olmanın artısını yakalar. Ama bazen de farklı olayım derken ipin ucunu kaçıverir. Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği, fakat sosyal medyadan tepkilere bakıldığında birçok insanın dalga geçtiği Null Stern oteli de bunlardan biri. Sıra dışı bir şeyi ortaya koymak fikriyle baktığımızda, içerikteki detaylarla otelin başarısının yadsınamaz olduğu konusunda hemfikir olabiliriz.

İsviçre’de Alp’lerde 2 bin metre yükseklikte bulunan duvarları ve tavanı olmayan ilginç otel, sosyal medyada görenlerin dikkatini çekiyor.

583ecac118c77319dce93d7a

Konuklarına eşsiz manzara eşliğinde güzel bir deneyim yaşatan otelin adı Null Stern.

though-the-new-room-opened-in-early-june-2017-charbonnier-says-null-stern-will-not-start-taking-reservations-until-2018-

Otelde kapı ve duvar da dahil, odaya dair hiçbir şey yok.

583ed03418c77319dce93dc8

Banyo ve tuvalet odadan yaklaşık 5 dakika uzaklıkta ayrı bir alanda.

583ecf5318c77319dce93dc1

Birçok oteldeki gibi rezervasyona yemek dahil. Temel servisler Null Stern’de de var. Bu tür hizmetleri gerçekleştirmesi için otel çalışanı biraz uzak bir barakada kalıyor.

583ece6d18c77319dce93dbb

Otel çalışanı sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini teslim ediyor ve odanın (yatağın demek daha doğru olur) temizliğini yapıyor.

but-like-a-normal-hotel-room-service-in-the-form-of-a-personal-butler-comes-to-guests

Soğuk kış aylarında rezervasyon alması zorlaşan otelde sık sık bu nedenle iptaller de gerçekleşebiliyor.

583ecbd218c77319dce93d8d

Çift kişilik yatak, komidin ve aydınlatma dışında hiçbir şeyi bulunmayan Null Stern; diğer otellerden farklı olarak, büyüleyici manzarası ile farkını konuşturuyor.

zero-star-hotel-view-1-620x400

Sosyal medyada “sıfır yıldızlı otel” olduğu şeklinde gelen alaycı tepkilere otel yöneticileri, otelde kalanların geceleri istemedikleri kadar yıldızı izleyebilme şansına eriştiğini hatırlatarak cevap veriyor.

null-stern-hotel-switzerland-alps_dezeen_1568_4

Alpler’in binlerce metre yüksekliğinde oksijen ve bol yıldız manzaralı bir gecelik uyku için otelin belirlediği fiyat 210 dolar (750 TL).

unlike-the-first-location-this-one-features-a-television-without-a-remote-control-and-only-one-exclusive-channel-accordi

Dünyanın birçok yerinden ziyaretçinin konaklamak için sıraya girdiği otel hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

the-hotelhas-no-walls-roof-or-bathroom--only-a-queen-bed-with-a-pair-of-nightstands-and-lamps-a-public-bathroom-is-about

Kaynak; 1, 2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>