Ne Güzel Dertlerimiz Varmış Dedirten Yakın Zamanda Tartıştığımız 17 Nostaljik Konu

April 14, 2017

Son zamanlarda yanı başımızda patlayan bombalar, ekonomik kriz, referandum derken gündemimizin bir hayli yoğun ve yorucu olduğunu söyleyebiliriz. Bu gündemlerin uzun zamandır başımızı ağrıttığı ve bizi ister istemez depresyona soktuğu da su götürmez bir gerçek. Peki yakın zamanlarda, bu olaylar yaşanmadan önce neleri tartışıyorduk?

1. Lee mi Duncan mı?

Blue-blue-the-band-5930893-1024-768
2000’li yılların dünyada fırtına gibi esen İngiliz pop grubunda Blue’unun üyelerinden Lee ve Duncan koca bir nesli ikiye bölmüştü.

2. Türk – Yunan Adalar sorunu.

mefkure gazetesi
Tartışılan bir başka konu da buydu. Her zaman süren didişmelerimiz, tatlı belamız Yunanistan ile sadece adalar konusunda arada bir gerilimler yaşıyorduk. En azından bombalar patlamıyor insanlarımız ölmüyordu…

3. Kendini pokemon sanıp camdan atlayan Picigeto yürekli Pokemon Ferhat.

kendini-pokemon-zannedip-camdan-atlayan-cocuk_1043511
Çocukluk zamanlarımızın fenomen animesi Pokemon’u bu olay tamamen bitirmişti. Çocuklar olarak televizyonun karşısında büyük heyecanla izlediğimiz bu çizgi film, bir kişi yüzünden ekranlarımızdan silinmiş bizleri de kahretmişti. Geriye pokemonları yarıştıran kalbi kırık bir nesilin umutsuz tartışmaları kalmıştı. Pokemon Ferhat’ın hikayesine buradan ulaşabilirsiniz.

4. Metallica ve Megadeth arasındaki savaş…

indir
Dünyaca ünlü müzik grubu Metallica’dan kovulan Dave Mustaine’nin daha sonra kurduğu grup Metallica severleri de ikiye böldü. Yeni Megadeth grubunun kurulmasının ardından hayranlar kendi aralarında keskin sınırlar çizdi ve günümüze kadar hala atışmaya devam ettiler.

5. Ekranları kasıp kavuran pembe dizi Rosalinda.

Rosalinda_telenovela
Bir dönemin ekranları kasıp kavuran dizisi Rosalinda’da yaşanan entrika dolu olaylar halkımızın bir kesiminin kafasını kurcalamıştı. Rosalinda ve Jose Fernando arasındaki fırtınalı ve bol entrikalı aşk izleyenleri kendisine bağımlı bırakmıştı…

6. Zaga mı? Beyaz Show mu?

beyaz-show-zaga-2002-yilbasi-programi_9142664-34000_640x360
Türkiye’de talk show denilince akıllara bir dönem sadece iki isim geliyordu. Okan Bayülgen’in Zagası, Beyaz Show’un Beyazıt Öztürk’ü arasında bir rekabet bulunuyordu. İki program da gece yayınlanıyor, ikisinin kendine ait kitleleri bulunuyordu…

7. Küçük İbo ve Harika Onur.


Miniklerin her zaman yıldızlaştığı ülkemizde bir kesimi de ‘Harika Onur ve Küçük İbo arasındaki görünmez rekabet ilgilendiriyordu. Hatta bunun için fanatik olanlar bile vardı…

8. Hangisi daha yakışıklı? Memoli mi? Miroğlu mu?

64704ca1ea8dd3935b1285289aaf4877
Aslında konu bakımından birbirinden farklı bu iki dizinin asıl tartışma sebebi Türkiye’nin en yakışıklı aktörünün kim olduğuyla ilgiliydi. Yusuf Miroğlu rolündeki Kenan İmirzalıoğlu ve Memoli rolündeki Mehmet Ali Alabora sürekli izleyiciler tarafından yarıştırılıyordu. En sonunda Memoli’nin yakışıklı, Kenan İmirzalıoğlu’nun da karizmatik olduğu konusunda çoğu insan hemfikir oluyordu.

9. Lost bir ara çok bozmuştu.

lost-010
Çok eski olmasa da Lost da bazı kitleler tarafından çok konuşulmuştu. Özellikle Lost bozdu mu bozmadı mı? Muhabbeti bir hayli tartışmaya açıktı.

10. Ceza mı rapin kralı yoksa Sagopa Kajmer mi?

ceza-sagopa-kajmer
Türkiye’deki rap dünyasının kuşkusuz en büyük rekabetlerinden biri de Sagopa Kajmer ve Ceza arasındaydı. Bir zamanlar birlikte olan bu ikili bir kavga sonucunda ayrılmış ve bu sektörün en iyi olma yarışına girmişlerdi. Eh onlardan çok iki tarafın fanları bu konu hakkında sıkça kavga ediyordu.

11. En büyük star hangisi? Tarkan mı? Burak Kut mu?

a10_0f683
Hangisi en iyi popstar? Kimine göre yaşlanmak bilmeyen Burak Kut kimine göreyse megastar Tarkan… Bir zamanlar bu ikilinin fanları kutuplara ayrılmıştı.

12. Backstreet Boys’un asabi ikilisi Nick ve Kevin

backstreet-boys-art-ppcorn
Genç kızların odalarını posterlerle süsleyen bu ikili bir zamanlar özellikle 90’ların efsane grubu Backstreet Boys’un iki asabi üyesiydi. Hangisinin daha iyi ve yakışıklı olduğu da yine hayranlarının tartışmalarına neden oluyordu.

13. Biri Bizi Gözetliyor

serter
Bir zamanların efsanesi olan televizyon programı denilince akıllara gelen ilklerden olan Biri Bizi Gözetliyor, her olayıyla sürekli gündemde kalabilmeyi başarabiliyordu. Özellikle BBG Melih bir zamanlar ikonlaşmıştı.

14. Mortal Kombat – Street Fighter

maxresdefault
Bu zamana kadar devam eden Atari dünyasının efsane dövüş oyunları bugüne kadar hala birbiri halinde yarıştırılıyor. Bunu elbette biz oyunseverler yapıyoruz…

15. Fifa mı PES mi?

RonaldoWE7
Hayatımıza giren Play Station’ların ardından Fifa mı daha iyi yoksa PES mi tartışmaları şimdiye kadar sürer gider. Tabii bir zamanlar PES’in eski adı Winning Eleven olarak geçiyordu.

16. Evlendirme programlarının ilk yıldızlarından unutulmaz Caner ve Tülin aşkı…

dsfsd

17. Kaynanaların şahı; Semra Hanım…


Bermuda Şeytan Üçgenini oluşturan üçlü Ata, Sinem ve Semra Hanım ekranlarda bizleri bir hayli meşgul etmiş halk arasında da bölünmelere yol açmışlardı. Kimisi Semra Kaynanın kimisi de birbirini seven çiftlerin yanında olmuştu.

BONUS: Bir zamanlar oha nasıl ya? diye konuştuğumuz olay…

4ad7fb58-e955-4aa5-b0df-5dcedc5837fd

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>