İçinde Duyduğunuz Notalar İle Ruhunuza Dokunan 7 Film

March 7, 2017

Her filmin yeri başkadır, doğru. Fakat bazı filmler vardır ki, müziğe çok fazla değer veren insanlar için bambaşka anlamlar ifade ederler. İzlediğinizde, duyduğunuz müzikle daha da bütünleşen her bir sahne aklınıza kazınır, kolay kolay unutamazsınız.

İzlemesi ve dinlemesi en güzel şey olan film ve müziğin karışımında ortaya çıkan, herkesin mutlaka izlemesi gereken, izleyenlerin bir dönem tekrar izlemesi gerektiğini düşündüğümüz 7 filmi sizler için derledik. Keyifli seyirler.

1. I’m Not There (Bob Dylan)

indir

Bob Dylan’ın 6 farklı dönemini, 6 farklı karakter ile izleyebileceğiniz bir film; I’m Not There. Gizemli bir hayata sahip olan Bob Dylan’ın bazı gizemleri ise bu film ile aydınlanma yaşıyor.

2. Ray (Ray Charles)

2ebb4c56-b108-4048-9225-c4f9943372f4
Tüm dünyanın bildiği bir efsane, Ray Charles. Henüz 7 yaşındayken kör olan Charles’in hayatını konu alan Ray, mutlaka izlemeniz gereken filmlerin başında geliyor.

3. La Vie en Rose (Edith Piaf)

vie_en_rose_movie_poster-e1285098038376
Edith Piaf’ın çocukluğundan gençliğine tüm hayatını konu alan bu filmde, Piaf’ın hayatındaki çöküşlere, bazen kırgınlıklara kısacası bir hayatın içerisinde bulunan her şeye odaklanabilecekseniz. Karakterin sizi, kendi hayatının içerisine almasıyla ünlü olan bu filmde, ünlü Fransız sanatçı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

4. Walk The Line (Johnny Cash)

johnnycash_wide-0c63d0654d3ae70e68a869d8047186e3c36602cd-s900-c85
Rock, country, folk, punk ve rap sanatçılarının çoğunu etkileyen, tüm zamanların en efsane sanatçılarından biri olan Johnny Cash’ın hayatını konu alan bu film, aşkın doğasına bir göndermedir.

5. Kurt Cobain: Montage of Heck

Kurt Cobain File Photos

Nirvana grubunun vokali olan ve hala akıllarda soru işaretleri bırakan intiharı ile kimsenin unutamayacağı bir efsane olan Kurt Cobain’in gençlik yıllarını konu alan bu belgesel, Brett Morgen’in ellerinden çıkıyor.

6. The Buddy Holly Story (Buddy Holly)

The-Buddy-Holly-Story-DI
Bir rock’n roll yıldızı olan Buddy Holly’in bu yolu nasıl izlediğini, hayatını konu alan 1978 yapımı belgesel filmdir. Zamansız yaşananlarla dolu bir hayatı izlemek, herkes için farklı bir yolculuk olacaktır.

7. Lady Sings the Blues (Billie Holiday)

billie-holiday-11
Çok büyük sorunların arasından sıyrılıp bir caz efsanesi olmayı başaran bir kadındı Billie Holiday. Bu hayatın karanlık ve sorunlu yanlarını görebileceğiniz bu belgesel film ise, dönemin yaşam koşullarını anlamak için bize bir ışık tutuyor.

Dilerseniz, müzik ile birbirine bağlanmış filmleri konu alan bu listemize de göz atabilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>