Araba Çarpan Köpeği Battaniye İle Sarıp Başında Nöbet Tutan Mülteci Çocuk Hüseyin

February 24, 2017

Suriye'deki savaştan kaçıp ülkemize sığınan Suriyeli mülteci çocuk Hüseyin el Hasan, yapmış olduğu insani ve örnek davranışla kalbimize hala iyiliğin ve masumluğun bitmediğini ispatlayan umut tomurcukları ekiyor. Kilis'de yaşayan Hüseyin el Hasan araba çarpan bir köpeğin köşede titreyerek can çekişmesine kayıtsız kalamıyor ve bir koşu evine gidip bir battaniye ile soğuk havadan dolayı titreyen köpeği örterek başında nöbet tutuyor.

8 yaşındaki Hüseyin, 5 çocuklu ailenin fertlerinden bir tanesi. Kendisi yapmış olduğu bu davranışıyla insanlığa olan inancımıza umut aşıladı.

refugee-boy-helps-injured-stray-dog-turkey-4-58afe401da74c__880

Bir araba kazasının kurbanı olan köpek yaralı şekilde yolun kenarına uzanmıştı.

refugee-boy-helps-injured-stray-dog-turkey-1-58afe3fd60af5__880

Köpeği yolun kenarında acı çekerken ve üşümüş şekilde gören Hüseyin bir koşu evine gidiyor ve bulduğu battaniye ile onu sarıyordu.

refugee-boy-helps-injured-stray-dog-turkey-3-58afe3ffd47c9__880

Tüm gün köpeğin başında nöbet tutan Hüseyin'nin ve yaralı köpeğin yardımına yetkililer müdahele etti ve köpek tedavi altına alındı.

refugee-boy-helps-injured-stray-dog-turkey-5-58afe403d69b2__880

Köpeğin soğuktan ölebilme ihtimalinin de olduğunu fakat bu olasılığı yok edenin Hüseyin olduğunu söyleyen yetkililer daha sonra köpeğin tedavisiyle ilgilendi.

refugee-boy-helps-injured-stray-dog-turkey-58afe55708824__880

Olaydan kısa zamanda haberdar olan Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Özdemir, Hüseyin'i ve ailesini ziyarete gitti. Aileye çeşitli hediyeler Hüseyin'e de mütevazı bir ödül verildi.

refugee-boy-helps-injured-stray-dog-turkey-7-58afe4084c9ae__880 Özdemir olayla ilgili olarak; "Hüseyin'i gösterdiği ulvi davranışı için ziyaret etmek istedik. Bazılarına küçük ve basit bir olaymış gibi gelebilir. Ama insanlık adına büyük bir davranış sergiledi. Kendi ihtiyacı varken, kendi ısınma sorunu yaşarken kendi battaniyesini yavru köpeğin üzerine koyması bizi çok duygulandırdı." şeklinde konuşarak aslında Hüseyin'nin yapmış olduğu bu güzel hareketin önemini açıkladı.

Hayvanlara karşı büyük sevgi besleyen Hüseyin bizlere 8 yaşındaki bir çocuğun masumiyetinin ve sevgisinin herhangi bir rengi ya da dili olmadığını kanıtladı. ❤️

refugee-boy-helps-injured-stray-dog-turkey-2-58afe42c4f576__880 Kaynak: 1,2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>