Misfits’in 14 Karakterinin Şahsına Münhasır Özel Güçleri ve Hikayeleri

February 16, 2017

Misfits, gelmiş geçmiş en iyi dizilerden biridir bize kalırsa. Geyikliği olsun, çekim açıları olsun, konusu olsun hep ilgi çekmiştir.

Buradan sonrası spoiler içerir, ona göre okuyunuz efendim.

Biliyorsunuz ki bir fırtına çıkıyor ve o fırtınaya yakalanan insanlar özel güçlere sahip oluyor dizide. Ve herkes, şahsına münhasır bir özel güce sahip oluyor. Yani bu özel güçler, o kişinin karakterine, yaşamına, işine göre geliyor.

Biz de dedik ki, ufak bi’ amme hizmeti yapalım ve Misfits karakterlerinin özel güçleri nereden gelmiş, onu yazalım;

Buyrunuz;

1. Tony Morecombe

tony
İlk ölenlerden biriyle başlayalım dedik.

Bu abimiz sinir hastası bi’ adam. Fırtınaya yakalanınca o sinir hastalığı çıkıyor tabii ortaya. Bizim çocukları öldürmeye çalışıyor. Ortalık karışıyor tabii.

2. Ruth

ruth
Ne kadar güzel, ne kadar alımlı, ne kadar da minnoş bir ablamız değil mi? Yolda görsek bakarız sonra döner bir daha bakarız… Cık, öyle değil.

Bu ablamız aslında 82 yaşında. Fırtınaya yakalandığı sırada tekrar genç olmak istiyor ve göründüğü gibi genç ve güzel bir hanımefendi oluyor. Ama organları yaşlı olduğundan, çok dayanamayıp ölüyor. Son vakitlerini de Nathan’la beraber geçirmenin şansını yakalıyor.

3. Finn

finn
El kadar çocuktan ne gibi bi’ zarar gelebilir demeyin. Finn, babasız büyüyen bir bebek. Hal böyleyken gördüğü her erkeği babası sanıp istiyor. Fırtınaya yakalandığında da özel gücü bu oluyor; İstediği bir adamı etkileyerek babası gibi hissettirebiliyor.

4. Nathan Young

nathan
Belki de dizinin en komik karakteri olan Nathan, o kadar vurdumduymaz o kadar geniş o kadar rahat bir karakter ki, tahmin edeceğiniz üzere kendisi ölümsüz. Ne demişler, takıp da nabıcan be reyiz?

5. Simon Bellamy

simon
Dizinin en delikanlı adamlarından biri olan Simon, çevresi tarafından görmezden gelinen birisiydi. Hal böyle olunca kendisinin özelliği de görünmezlik oldu.

6. Alisha Daniels

alisha
Dizide ahlaksızlığın biri bin para olduğu için bunları yazmakta sakınca görmüyoruz; bu ablamız biraz sevişken. Öyle olunca da özel gücü “Dokunduğuyla sevişebilme.” oluyor. Tabii belli bir süre sonra acısı çıkıyor. Yaşlı amcaya teyzeye dokunduğunda bile kerkindikleri için eldivenle dolaşmak zorunda kalıyor.

7. Curtis Donovan

curtis
Eski atlet Curtis, bir uyuşturucu ticareti olayından dolayı sosyal hizmet cezası alıyor. Haliyle kariyeri de tamamen bitiyor. Sürekli o eski günlerine takık olan Curtis de, belirli, yani önemli zamanlarda geçmişe gidebilme özelliği kazanıyor.

Not: Hatta bölümlerden birinde Hitler’i öldürmek isteyen bir Yahudi, bu güce sahip oluyor ve olaylar gelişiyor. (S03E04)

8. Kelly Bailey

kelly
Aksanı hala kulaklarımızda çınlayan Kelly, çoğu insan gibi diğer insanların kendisi hakkında düşündüğü şeyleri merak ediyor. Fırtınadan sonra da diğer insanların düşüncelerini okuma özelliği kazanıyor.

9. Nikki

nikki
İşte kafalar bu karaktere geldiğinde karışıyor. Diziye sadece 1 bölüm dahil olabilen Ollie karakterinin ışınlanma özelliği var. Lakin çok çabuk aramızdan ayrılan Ollie karakteri, bi’ işe yarıyor ve Nikki’nin kalp yetmezliğine çare oluyor; Ollie’nin kalbi Nikki’ye naklediliyor.

Olaylar da burada civcivleniyor. Kalp nakli yapıldığı için Ollie’nin özel yeteneği, Nikki’ye geçiyor ve Nikki ışınlanma özelliğine sahip oluyor.

10. Brian

brian
Tam şu an gerçek bir psikopatla karşı karşıyayız.

Bu arkadaşın işi, bir ofiste süt dağıtmak. Evet, ofisteki çalışanların kahvelerine süt koyuyor. Sürekli sütle haşır neşir olduğu için fırtınada süt ve süt ürünlerini kontrol etme özelliğini kazanıyor.

Aynı bölümde psikopatlaşan arkadaşımız (bölümü anlatmayayım şimdi) süt ve süt ürünü kullanan insanların boğazını tıkarak öldürmeye başlıyor.

11. Rudy Wade

rudy
Kendi içinde çılgın savaşlar veren Rudy, fırtınadan önce git-gelli bir arkadaşken, fırtınadan sonra içindeki 3 ana özellik ayrılıyor ve farklı farkı kişiler haline geliyor. Kişiliklerinden biri geyik, muzip, boşvermiş. Biri kaygılı, korkak ve naif diğeri de tek kelimeyle sinirli.

12. Seth

seth
Yapılabilecek en basit kombinasyonu yapmışlar bu karizmatik abimizde. Torbacı= Güç alışverişi. Bu abimiz torbacılık yaparken fırtınaya yakalanıyor ve özel yeteği, insanlardan özel yetenek alıp insanlara özel yetenek verme oluyor.

13. Peter

peter-misfits
Çizgi romanlarla kafayı bozan ve harika çizgi roman çizimleri yapan Peter, fırtınaya yakalandığında tabii ki de çizgi romanlarla alakalı bir özelliğe sahip oluyor.

Çizdiği her şey, gerçek hayatta yaşanıyor. Yani bi’ nevi hayatı kontrol edebilme yetisine sahip oluyor. Zira arkadaş Amerikan başkanı dahi olabilecek güce sahipken gidip Simon’la arkadaş olmayı tercih ediyor. Keyfi bilir tabii.

14. Laura ve Abby


Bu iki karakterin ne özelliği olduğunu uzun süre kestiremiyoruz. Dizinin sonlarına doğru fark ediyoruz zaten durumu.

Abbey, aslında Laura’nın hayali arkadaşı. Laura, öcüden korktuğundan kendisine Abbey’i, yani hayali arkadaşını yaratıyor. Daha sonra fırtınaya yakalandığında da şu dünyada en çok istediği şeyi, onu koruyan bir yakın arkadaşı ona veriliyor.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>