Gecenin İddialı ve Minimal Görüneni Olmak İsteyenler İçin 21 Yılbaşı Makyajı

December 22, 2017

Yılbaşına sayılı günler kala o akşam için özel bir planı olanlar, ne giyeceğim nasıl bir makyaj yapacağım telaşına düştü bile. İster evde kutlayın ister bir mekanda ya da çok daha yaratıcı bir şekilde; kendinizi farklı, addialı ama sade bir makyajla çok daha iyi hissedebilirsiniz. Üstelik eğer seçtiğiniz kıyafetler oldukça sadeyse bu makyajlar yılbaşı akşamı için istediğiniz özenli görünüm izlenimini yaratmanıza yardımcı olacak.

Tabii ki klasik eyeliner, rimel, toprak tonlarında farlar ve kırmızı bir ruj da tercih edebilirsiniz. Ancak bu listemiz zaten her gün yaptığı makyajlardan sıkılanlar ve fazla abartmadan ışıltılı görünmek isteyenlere. Üstelik bu makyaj örnekleri mavi bir jean ve üzerine giydiğiniz minimal bir bluza bile uyum sağlayacak kadar sade ve iddialı…

1. Rimel, dağıtılmış bir göz kalemi ve birkaç pul…

makeup-14
Size yakıştığını düşündüğünüz bir renk göz kalemiyle (kahverengi, siyah, gri olabilir) kirpik diplerini belirginleştirip gözlerinizi ön plana çıkardıktan sonra etrafına istediğiniz renkte pulları dağınık bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

2. Eyelinerı klasik olmaktan çıkarıyoruz, gerisi yaratıcılığınıza kalmış

makyaj-1
Bu makyaj stilinde bütün dikkat eyelinerda olacağı için geriye kalan makyaj ürünlerini oldukça az kullanmak ve minimal bir görünüm yakalamak önemli.

3. Renkli bir göz kalemi ve parlatıcı

makeup-12
Sevdiğiniz renkte bir göz kalemini üst ve alt kirpiklerinize çekebilir ve bu iddialı rengi şeftali tonlarında bir allık ve dudak parlatıcısıyla tamamlayabilirsiniz.

4. Bakır ve şeftali tonlarının ihtişamı

makeup-13
Tamamen pürüzsüz ve ışıldayan bir görüntü için kirpik diplerinizi kahverengi bir kalemle belirginleştirin ve rimel kullanmayın. Turuncu tonlarda tek bir farı tüm göz kapağınıza uygulayın. Bu makyajın imzası ise dudaklar. Yine şeftali tonlarında bir ruj sürün. Işıltılı görünüm için altın ya da bakır rengi sim pigmentleri kullanabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizi highlighter uygulamayı unutmayın.

5. Ten makyajıyla bütünleşen ve ruh halinizi yansıtan çizgiler

makeup-1
İnce bir ten makyajının ardından göz kapaklarınıza toprak tonlarında bir far uygulayın. Tek bir kat rimel uygulayın. Ardından parlak bir kalemle yüzünüze şekiller çizin!

6. Yeteneğinizi konuşturun

makeup-16
Çizim becerinize güveniyorsanız ya da bu konuda iyi olan bir arkadaşınız varsa gözleriniz yeni yıl temalı bir çizim yapabilirsiniz.

7. Siyah eyelinerdan vazgeçiyoruz

makeup-11
İster gümüş ister altın rengi kalın bir eyelinerla makyajınızı çok kolay, farklı ve iddialı bir hale getirebilirsiniz.

8. Günlük bir makyaj, ışıltılı elmacık kemikler ve başrolde saçlar

makeup-8
Günlük makyajınızı yaptıktan sonra son dokunuşu elmacık kemiklerine ışıltı katarak yapabilirsiniz. Bu makyajı ortaya çıkaracak olan ise saçlarınız ve saç aksesuarlarınız.

9. Dikkatleri dudaklarınızda toplayın

makeup-18
Yılbaşı akşamının bir klasiğidir kırmızı ruj. Siz kırmızı ruj olayını küçük bir dokunuşla bambaşka bir hale getirebilirsiniz. Yok gibi görünen bir makyaj yapın, ten makyajınızı özenle yapın. Ardından pigment kullanarak parlak ve kırmızı dudaklar yapın.

10. Siyah, kızıl ve yıldızlar…

makeup-4
Kızıl tonlarda bir farı kaş bitiminize kadar uygulayın. Siyah bir farla gölgelendirin. Ardında göz içlerinize doğru bu yıldızları yerleştirin. Oldukça etkileyici görünmüyor mu?

11. Kirpik ve eyeliner aynı renk

makeup-6
Kendinize neon bir renk seçin. Görseldeki gibi pembe, sarı, yeşil ya da elektrik mavisi olabilir. Ardında aynı renk bir göz kalemi satın alın ve gözlerinizi renklendirin.

12. Ağlamıyoruz, gözümüze pul kaçtı😍

makeup-7-horz
Göz altlarınıza süreceğiniz pullarla normal makyajınızı bir anda bambaşka bir hale getirebilirsiniz.

13. Far yerine taş

makeup-2
Bu görünüm için göz kapaklarınızı fazla açmanız mümkün olmasa da etkileyici görünüyor😄

14. Simli eyeliner

makeup-9
Simli, pullu bir eyeliner sürüyoruz ve göz çevresine dağılmasından da çekinmiyoruz, elimizi korkak alıştırmıyoruz😂 Geriye kalan makyaj ise oldukça az ve doğal olmalı.

15. İşte size ilham verebilecek bazı makyaj stilleri…

makyaj-15

16. makyaj-16

17.

makyaj-17

18.

makyaj-18

19.

makyaj-19

20.

makyaj-20

21.

makyaj-21

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>