MicroArt Sanatında Göğsümüzü Kabartan Dünyaca Ünlü Sanatçımız Mesut Kul

October 10, 2014

MicroArt sanatını dünyanın tanımasına yardımcı olan sanatçımız Mesut Kul'u ve sanatını BoredPanda sitesinde keşfettik. Bu keşif bizi bir miktar utandırdı çünkü kendi insanımızı ve sanatını başka bir siteden keşfetmek ülkemizde sanata ve sanatçıya ne kadar sahip çıktığımızı gösteren bir ayıp. Bizim ayıbımız... Bu ayıbı daha fazla devam ettirmemek için sevgili Mesut Kul ile irtibata geçtik ve kendisiyle minik bir röportajımsı gerçekleştirdik. Bize sanatından, kendinden, serüveninden bahseden Mesut Bey'e çok teşekkür ederiz. Başarılarınız ve yeteneğiniz hiç sönmesin...

Resim Serüveninin başlangıcı

makroart-firca "Resim serüvenim, ben henüz çocukken hediye edilen bir düzine boya ile başlamıştı. O günden sonra hayallerim resimlere dönüştü ve ilerleyen yıllarla birlikte sanata olan ilgim de artmaya başladı."

Ustası Hasan Kalenin yönlendirmesiyle MicroArt sanatıyla tanışma hikayesi

Microart-kabak-cekirdegi Mikro Art sanatıyla tanışma sürecim bundan iki yıl önceydi. Üstat Hasan Kale hocam ile bir sohbetimizde bana; Resim sanatında yeniliklerin olması gerektiği ve bununda sabır ve farkındalıkla gerçekleşebileceğini söylemişti. micro-art-cekirdek Haklıydı... Çünkü büyük bir tuvale birçok kişi resim çizebilirdi. Şayet bunu küçük bir nesne üzerine çizerseniz, daha çok merak uyandırıp akılda kalır ve beğeni toplardı. Ben de bu usta tavsiyeden yola çıkarak Mikro sanata ilk adımımı atmış bulundum.

Cerrah titizliği...

microart-fistik Microart-kaju İnsanların büyüteç ile baktığı resimleri, deyim yerindeyse bir cerrah titizliğiyle çizmek harika bir duygu. Sanata yeni bir pencere açıp, izleyicisini ve sanatçısını Algıda seçici olmaya yönlendiriyor.

Kelebek kadar narin ve kuş tüyü kadar hafif... Hatta bir saç teli kadar küçük tuvaller

Microart-kus-tuyu Microart-kelebek Kelebek kadar narin ve kuş tüyü kadar hafif... Hatta bir saç teli kadar küçük tuvaller... Hayata bakış açınızı değiştiriyor ve imkansız denilen handikapları aşıyorsunuz. Evet..O fırçayı her elinize aldığınızda; Kendinizi bir çocuk gibi heyecanlı ve bir kaşif gibi merak dolu hissettiğinizi söylesem,sanırım pek abartmış olmam..

Kız kulesi, ilham perisi

microart-tuval microart-saat En büyük ilham kaynağım; başta İstanbul Kız Kulesi ve dünya üzerinde görülmesi gereken tüm güzellikler.. Bu yolda ilerlerken;daha öğreneceğim birçok şey olduğunu ve ömrümün sonuna kadar da meraklı bir öğrenci olarak kalacağımı bilmek, keyif verici...

MicroArt sanatındaki amacı

Microart-makarna Amacım; Herkesin anlayabileceği evrensel bir dil olan resim sanatına, farklı kelimeler kazandırmak. Bir Türk Genci olarak; bu sanatın dünyaya tanıtılmasında benimde bir katkımın olduğunu görmekten mutluluk duyuyorum.

Eli silah yerine fırça tutan gelecek nesiller hayali

microart-tuy Sanat anlayışının dünya toplumları için ne derece bir önem arz ettiğini düşünürsek; Gelecek nesle "eli silah tutanların cepheye çağrıldığı" bir dünya bırakmamak için,ben eli kalem ve fırça tutan herkesi sanata davet ediyorum.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>