Rüzgara Karşı Yarışan Bisikletçi Michele Scarponi’nin Zamansız Vedası

April 27, 2017

Bisiklet hız ve adrenalin duygusunu çok yüksek derecelerde bulundurmayan ama eksik de etmeyen bir spor dalı. Son yıllarda bisikletiyle spor severlerin dikkatini çekmeyi başarmış İtalyan sporcu Scarponi’yu kaybetmemiş olsaydık, birçok başarıyı daha eline geçirecekti. Çok talihsiz bir kaza sonucu kaybettiğimiz sporcuyu Listelist okurları için tanıtalım istedik.

Geçtiğimiz hafta, İtalya’nın Filottrano kentinde antremandan çıktıktan sonra, bir kamyonun çarpmasıyla hayatını kaybeden sporcu henüz 37 yaşındaydı.

 width=

Scarponi daha birkaç gün önce çocuklarıyla oynarken çekilmiş bir fotoğrafını sosyal medyadan paylaşmıştı.

C99jnlmXsAAfY0f

Astana bisiklet takımının üyelerinden biriydi ve bu yıl takımın liderliğini yapacaktı.

Ünlü sporcu 2009 yılında Tirreno-Adriatico (İki Deniz Yarışı) ve 2011 yılında Katalonya Turu’nu da birincilikle bitirdi.

TDFR 2014 - stage -21

Michele Scarponi, son olarak geçtiğimiz hafta Tour of Alps’in açılış etabını ilk sırada tamamladı.

Scarponi, doping kullandığı tespit edilen İspanyol bisikletçi Alberto Contador’un derecesinin geri alınmasının ardından ikinci sırada tamamladığı 2011 İtalya Bisiklet Turu’nda (Giro d’Italia) şampiyon ilan edildi.

Kaynak; 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>