İstanbul’un Orta Yerinde Metrobüs Durağında Yaşanan Korkunç Tecavüz Girişimi

April 25, 2017

İstanbul’un göbeğinde yine korkunç ve mide bulandıran bir cinsel saldırı olayı yaşandı… 14 Ocak’ta akşam saatlerinde metrobüsten Okmeydanı durağında inen bir genç kız evine gitmeye çalışırken alt geçitte saldırıya uğradı. H.D’nin karşı koyarak direnmesi sonucu Suriyeli Rami R. kaçmak isterken çevredeki vatandaşlar sapığı polise teslim etti. Habertürk Gazetesi’nden Hayati Arıgan’ın haberine göre Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan dava dosyasında yer alan bilgilere göre iğrenç olay şöyle gelişti…

19 yaşındaki H.D 14 Ocak günü 23.45’te İstanbul’da Okmeydanı metrobüs durağında indikten sonra evine doğru yürümeye başladı. Bu sırada altgeçitte gördüğü bir kişinin hareketlerinden tedirgin oldu ve kısa bir süre sonra korkunç bir saldırıya uğradı.

12345

Saldırgan ağzını kapattığı H.D’yi çimenlere sürükleyerek tecavüz etmek istedi. Genç kız eteğini açmaya çalışan sapığa direndi, çığlık atarak kendini savundu. Alçak saldırgan bu kez de H.D.’nin cep telefonunu aldı ancak yere düşürdü.

metrobus_gece-520x270

Paniğe kapılıp kaçmaya çalışan sapığın peşinden koşmaya başlayan H.D. ise bir yandan da etraftan yardım istedi. Çevredekilerin yakalayıp polise teslim ettiği saldırganın 37 yaşındaki Suriye uyruklu Rami R. olduğu belirlendi.

123

Genç kız yaşadığı dehşet verici olayı şöyle anlattı;

271020161116249297879_2
“Bana cinsel saldırıda bulundu. Çığlık atarak tekmelemem üzerine telefonumu cebimden aldı. Ancak kavrayamayınca düşürdü. Olayda kesinlikle üçüncü bir kişi yoktur. Bana cinsel saldırıyı yapan Suriye uyruklu kişiyi karakolda teşhis ettim”.

Adli kontrol tedbiriyle serbest kalan saldırgan hakkında ‘basit cinsel saldırı’ ve ‘gece vakti yol kesmek suretiyle yağma’ suçundan 22 yıl hapis talebiyle dava açıldı. Suriyeli Raci R. önümüzdeki günlerde hâkim karşısına çıkacak.

565647

Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>