Tam Bir Baş Belası Merkür Gerilemesi’nin Etkileri ve İşinize Yarayacak Diğer Her Şey

April 14, 2017

Bu günlerde sıklıkla Merkür’ün geri hareket ettiğini duyabilir ve astrolojiyle çok içli dışlı değilseniz bile bunun ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu olay neredeyse herkesi etkiliyor ve etkileri gözle görülür bir şekilde olabiliyor. Birden herkes deliye dönmüş bir şekilde tartışmaya başladıysa, elektronik cihazlarınızda sorunlar oluştuysa işte bunun nedeni bu gerileme… Peki, bu Merkür Gerilmesi denilen olay tam olarak nasıl oluyor, bize nasıl etki ediyor ve bu dönemi sorunsuz atlatmak için neler yapmamız gerekiyor?

Bilmeniz gereken ilk şey Merkür aslında geriye gitmiyor. Ancak biz Dünya’nın hareketi nedeniyle onu geriye gidiyor gibi görüyoruz.

dsad

Bu yıl 9 Nisan- 3 Mayıs arası, 12 Ağustos- 5 Eylül arası ve 3 Aralık ve 22 Aralık’ta Merkür Gerilemesi yaşanacak.

Güneşe en yakın gezegen olan Merkür’ün yörüngesi Dünya’nınkinden daha kısa. Bu yüzden yıl içinde 3 ya da 4 kez Merkür’ün hızı bizi geçiyor.

688085_1280x720

Tıpkı aracınızla giderken yan taraftan hızlı bir aracın geçmesi ve sonra bu aracın yavaşladığında sizin onun yanından geçerken onun geriye gittiğini görmenize benzer bir durum. Yandaki araç tekrar gaza basarsa ve sizi bir kez daha geçerse bu sefer yoldaki tüm tozları havaya kaldırır. Merkür hızlandıkça, tıpkı bir tren geçince rüzgar yaratması gibi oluyor ve biz bunu günlük yaşamlarımızda hissedebiliyoruz.

Merkür Gerilemesi zamanlarında hayatlarımızla ilgili önemli değişimler yapmaktan kaçınmamız gerekiyor. O yüzden ilk kural; yeni proje, yeni arkadaşlıklar ve yeni bir ilişki yok!

Merkür’ün geri hareketinden herkes etkilenmiyor olabilir. Ancak Merkür İkizler, Başak gibi sizin yıldızını etkileyen gezegense o zaman etkilerini daha çok hissedebilirsiniz. Bu dönemde kafanızda kurduğunuz bir planı hayata geçirmeye çalışırken pek çok güçlükle karşılaşabilirsiniz.

Merkür geri hareketinin yaşandığı zamanlar, iletişimle ilgili konularda bir şeyler yapmak için iyi zamanlar olmuyor.

O yüzden bu evrede, iletişimle alakalı bir endüstri olmasa bile yeni girişimlerden kaçınmaya dikkat etmek gerekiyor.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da belge işleri!

Eğer çalışıyorsanız ve önemli belgelerle işleriniz varsa astrologlar bu dönemde daha dikkatli olmanızı öneriyor. Örneğin önemli bir mail atmanız gerekiyorsa, bunun ulaştığından emin olmak için o kişiden teyit alabilir ya da yanlış bir kişiye göndermemek için daha dikkatli olabilirsiniz. Belgelerinizin telefonunuz arızalandığında kaybolmamasını istiyorsanız o zaman fotoğraflarınızı önceden yedekleyebilirsiniz.

Astrologlar Merkür, Venüs ve Mars geri hareket ettiğinde estetik operasyon ya da tercihen yapılan operasyonları yaptırmamak gerektiğini söylüyor.

Ünlü astrolog Susan Miller’a göre, elbette eğer acil bir durum varsa mutlaka ameliyat olmalısınız. Ancak diğer şekilde, kişisel seçiminizle ameliyat olacaksanız takviminizi değiştirmenizde fayda var. Çünkü bu dönemde hata yapmaya daha yatkın oluyoruz. Miller ayrıca, Venüs güzelliği yönettiği için onun geriye gittiği dönemlerde de estetik operasyonlardan uzak durmayı öneriyor.

Bu dönemi mutlu bir şekilde atlatmak için olayları kişisel algılamamakta fayda var.

Bu dönemde insanların saldırgan bir şekilde konuştuklarını gözlemleyebilirsiniz. Bunun sebebi iletişim kabiliyetlerinin bu gerilemeden etkileniyor olması olabilir. En yakın arkadaşınızın birden en hissiz insana dönüştüğünü görüyorsanız gerilemeden etkilenmiş olabilir.

Daha önce başlayıp yarım bıraktığınız işleri de tamamlayabilirsiniz.

Dolabınızı organize etmek ve ilişki durumları gibi konuları düzenlemek için çok ideal bir zaman.

Leslie McGuirk ise Merkür gerilmesine inanmamız gerektiğini ancak her şeyin bahanesi olarak onu göstermememiz gerektiğini söylüyor.

Merkür’ün Gücü isimli kitabın yazarı olan Leslie McGuirk, “Merkür gerilemesine inanmalıyız ancak bunun hayatımızda giden her şeyin suçlusu olarak göstermememiz gerektiğini düşünüyorum” diyor. McGuirk’in önerisi, daha önceki Merkür geri hareketi döneminde tecrübelerinizin ne yönde olduğuna dikkat etmeniz… Böylece belki de bu dönemde şansınızın aslında açılmış olduğunu görebilirsiniz ya da tam tersi hayatınızda bir kaos etkisi yaratmış olabilir. Leslie McGuirk Merkür’ün etkilerini gözlemlemenizi ve bu sayede hayatınızdaki dengeyi bulmanızı tavsiye ediyor, “Geri harekete çok fazla korku yüklerseniz, etkilerini çok daha fazla hissedersiniz” diye uyarıda bulunuyor.

Kaynak: 1,2,3

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>