Deprem Sonrası Korkudan Felç Geçirerek Yürek Burkan Köpeğin Kurtuluşu

September 28, 2017

Doğal afetler bizlerin yaşam alanlarına hasar verir hayatımızı tehdit ettiği kadar, yaşamımızı paylaştığımız diğer canları da bir o kadar etkiliyor. Geçtiğimiz haftalarda Meksika’da meydana gelen 7.1 şiddetindeki deprem sonrasında kurtarma çalışmaları devam edip toplumsal düzen tekrar yaratılmaya çalışılırken emniyet görevlileri korkudan perişan hale gelmiş bir köpek buluyorlar.

Meksika’da meydana gelen 7.1 şiddetindeki depremin yaraları sarılmaya çalışılırken polis kuvvetlerinden Gil isimli görevli içine kapanmış bir köpek fark ediyor.

sgvsewwerg

İşlek bir caddenin köşesinde hareket etmeden duran köpeğe yanaştığında oldukça halsiz olduğunu fark ediyor ilk önce.

kopek_gil_meksika (1)

Ardından hiçbir şeye tepki vermeyip, önüne konulan yemek ve suya dahi dokunmayan köpeğin daha büyük bir sorunu olduğunu anlıyorlar.

kopek_gil_meksika (3)

“Vücudunda yaralar vardı ve oldukça korkaktı. Yemek yemeyi ve su içmeyi reddetti. Hatta o an hareket etmek bile onun için büyük bir adım olurdu.” diyor onu ilk gören memur Gil.

kopek_gil_meksika (4)

Korkudan felç geçiren köpeği kucakladıkları gibi veterinere götüren ekip, sağlık kontrolünde köpeğin iç dış yaralarının olduğunu fakat ölümcül düzeyde olmadıklarını öğreniyor.

kopek_gil_meksika (1)

Veterinerde tedavisi devam ederken kendine gelen minnoşun aslında ödül kemiklerine çok bayıldığını ve göbeğini okşatmaktan ne kadar hoşlandığını fark ediyorlar.

kopek_gil_meksika (7)

Günler içinde bambaşka bir hayvana dönüşen minik köpeği ziyarete gelen Gil ona havalı bir yatak da hediye getirmiş. Fakat aslında daha güzel bir hediyeleri vardı onun için.

kopek_gil_meksika (6)

Onu kurtaran ekipten Gil’in arkadaşı bir polis memuru yavru köpeği sahiplenmeye karar vermişti. Böyle ömürlük bir yuvası olup hiçbir zaman korkmayacak pati aynı zamanda onu kurtaran insanlara yakın olmaya devam edecekti.

kopek_gil_meksika (8)
Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>