Anneliğin Zorluklarının Evrensel Olduğunu Gösteren 14 Gülümseten Video

September 8, 2017

Alman komedi sanatçısı Martina Hill, günlük hayatı yansıtan videolar çekmekte ve çok bilinen kadın klişelerini ti’ye almakta. YouTube sayfasında kadının bakış açısından günlük hayatta sıklıkla başımıza gelen olayların komik yönlerini göstermeye çalışıyor.

Çok çeşitli konularda videoları olmasına rağmen bu listemizde annelik ile ilgili videolardan bazılarını sizinle paylaşmak istedik. Videolar başka bir dilde de olsa annelik ve annelerin yaşadıkları zorluklar evrensel… videoları seyrettiğinizde anne ve babaların ne demek istediğimizi anlayacaklarından eminiz. :)

1. Bazen ne yaptığımızın farkında olmayız… Çocuğumuzu teselli etmek her zaman önceliğimizdir ama istenmeyen sonuçlarda olabilir tabi.

2. Kuralları bazen bu şekilde öğretmek ve bir ömür boyu hatırlatmak gerekir :) Paylaşmanın önemi üzerine güzel bir ders. Bir daha kavga etmezler herhalde! :)

3. Uyutmak için nedir bu düştüğümüz haller. Uyumak için en sevdiği saçma şeyleri nedense hep uyumadan önce yapmamızı isterler.

4. Hırslarımıza kapılıp çocuğumuzla oynadığımızı unutabiliriz biz de :) Akıllı olmalarına bayılırız ama bacak kadar boyuyla bizden zeki olacak değiller ya! :)

5. Bazen çocuğumuzu okula bırakmak ve ondan ayrılmak çok zor gelebilir… buna katılmıyoruz maalesef… biz direkt oley nidaları eşliğinde kendimize vakit ayırabileceğimiz için zevkten dört köşe oluyoruz. :)

6. Çocuğa teslim olmak mı? asla ve asla :) ayakkabısını kendi kendine giymiyorsa ihtiyacı yok demektir. Kendi bilir…

7. Şaka öyle değil böyle yapılır :) Ya da şöyle de özetleyebiliriz; gülme komşuna gelir başına :)

8. Bu erkek çocuklarının vurdulu kırdılı oyunlarından da gına geldi artık :) Oyuncakları yok edip bilmiyor ayaklarına yatmak en sevdiğimiz hareketlerdendir.

9. Kırk yılda bir dışarı çıksak da yokluğumuzu aratmamak için her şeyi yapar, tüm tedbirleri alırız, dublörümüzü bile ayarlarız :)

10. Her koşulda çocuğumuza güveniriz. Özgüven kazandırmak önemli tabi :) Verdik mi haritayı eline kaybolur diye bir kaygımız kalmaz.

11. Sık sık bunu yapmak isteriz ama bazen de gerçekten yaparız…

12. Bazı oyuncaklarını çok sevdiğimiz doğrudur :) Bazen onların oymasına izin vermez biz oynarız.

13. Arada ufak kazalar olabilir tabi…

14. Bu kadını bir yerden hatırlıyorum diyenleri çok yormayalım ve sosyal medyada çok dolaşan videosunu da paylaşalım :)

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>