Ne Kadar Lüks Olduğu Öğrencilikte Anlaşılan 7 Şey

April 25, 2016


novu-sponsorluk-bandi-kopya-8
Üniversite zamanı gelip çattığında, hani o evden ayrılma vakti geldiğinde hüzünle karışık bir özgürlük duygusu sarar ya insanı… Kendi düzenimizle, kendi bardaklarımızla, hatta armut koltuklarımızla, kendi hayatımızı başlatmak için bundan daha iyi fırsat yok diye düşünürüz. Ve gidince anlarız ki biz ailemizle yaşarken son derece konforlu bir hayat sürüyormuşuz ve bu konfor resmen bir lüksmüş meğer. İşte sizler için, ne kadar lüks olduğu öğrencilikte anlaşılan 7 şeyi derledik:

1. “Anne akşam bi mantı mı yapsan..” denildiğinde masada biten mantı

manti

Ders çalışırken annenin salondan getirdiği yanarlı dönerli meyveler, öğrencilikte yerini sabah akşam menemene bırakır. Özellikle mutfağa zamanında merak salmamışsanız işiniz zor. Evden çıkarken “akşam ne pişirmemi istersin” diyen annenizden uzaktayken, evde nasıl bir konfora sahip olduğunuzu anlayıp üzülüyorsunuz.

2. Her daim arkandan toplanan temiz pak bir oda

oda

Nerede o ortalığı dağıtıp dağıtıp… Sonra da “Anneeee yeşil tişörtümü gördün müüüü?” diye gönül rahatlığıyla sorduğunuz günler; nerede şimdiki evinizin ortasından Western filmi çalısı misali uçuşan tozlar, pamukçuklar. Oysa evinizde utanmasanız kapınıza “do not disturb” kartı asacak haldeydiniz. Meğer ne büyük lüksmüş o günler.

3. Fatura, kira, aidat gibi dertlerin olmadığı bir hayat

moneyy

Okul çıkışı arkadaşlarınızı da toplayıp eve geldiniz. Kapıdan içeri girdiğiniz an bir de farkettiniz ki elektrikler kesik. Neden? Çünkü faturayı ödemeyi unuttunuz. Bu işlerle de daha önce kendiniz ilgilenmediğiniz için unuttunuz tabii ki.

4. Yerin 3 kat altı yerine göğsünü gere gere “ben burada yaşıyorum” diyebileceğin bir yer

8b396622-7a8a-4434-a534-4601065b0304
Özellikle İstanbul’da yaşayanlar için kot 2, kot 1 daireler neredeyse öğrenci evi olarak tahsis edilmiş, tüm öğrencilere minik Harry Potter muamelesi gösterilmiştir.

5. Doğalgaz, elektrik ve su açtırma işlemleri için tüm şehri dolaşıp sokaklarda heder olmamak

the-stumbler

Bir ev tuttunuz. Geriye ise belki ev tutmaktan da zor kısmı kaldı. Bir elektriği açtırmak bir doğalgazı nereden açtırıyorduk derken bir bakmışsınız bütün şehri dört dönmüşsünüz.

6. Demirleri batan ranzadan hallice bir yatak yerine konforlu  bir yatak

a9f39da69eaa776ceb54b55c965fdf96

Öyle ki idareten aldığınız yatak bir süre sonra sırtınıza hiç hoş gelmeyecek ve belki de gelecekteki bel, omuz ve sırt ağrılarınızın başrolünü üstlenecek. Günü kurtarayim derken sırtınıza bu denli zarar verip “ah keşke evdeki yatağım gibi rahat bir yatağım olsa” diyip durursunuz.

7. Ev arkadaşınızın açtığı yüksek ses yerine sessizce ders çalışabileceğiniz huzurlu bir ortam

635988655054584879-1929836199_giphy (5)

Ev arkadaşınızın heyecanını siz de biz de anlıyoruz. Sonuçta yıllarca çalıştığı sınavı kazandı. Fakat kendisinin kaçırdığı bir şey var. Geleceğiniz için en son adımı bu sınav ile atmadınız. Belki de mücadele daha yeni başlıyor. Bunun için de hem kendisinin müziği kapatıp biraz ders çalışması hem de sizin huzurlu bir şekilde sınavlara çalışmanız lazım. Onu ne kadar uyarsanız da anlamıyorsa huzurlu bir ortamın önemini bir kere daha işte tam da o zaman anlarsınız.

Bonus – Güzel bir haberimiz var! Novu ile tüm bu saydığımız şeyler yaşam standartınız olmaya devam edecek…

OMA_9422
Neyse ki Novu tüm bu problemleri geride bırakmanızı sağlıyor. 1, 2 veya 4 kişilik oda seçenekleri ile hobilerinizi devam ettirebileceğiniz, temizlik, yeme içme gibi konularda evinizin konforunu yakalayabileceğiniz bir yurt ortamı sunan Novu, öğrencilik hayatını sizin için lükse çeviriyor.Novu’nun yeni Kız Öğrenci Rezidansı tam size göre.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>