Gece Yarısı Yolda Bulunan Perişan Haldeki Köpeğin O Geceki Kurtuluş Hikayesi

October 19, 2017

Maalesef ülkemizde de çok sık karşılaşılan bir durum: “Birileri yardım eder nasılsa.” düşüncesi. Oysa o birileri biziz. Göz gördükten sonra arkamıza bakmadan gitmek o kadar zor ki. Oysa orada uzattığınız yardım eli sonrasında maddi durumunuz olmasa da, yeriniz olmasa da bir şekilde size yardım edebilecek diğer hayvanseverler ve kurumlar var. Önemli olan o an orada, çok geçmeden harekete geçebilmek. Sonra bir canı hiçbir şeyin geri getiremeyeceğine üzülürken bulmayalım kendimizi.

Bu hikayelerden biri de Lucky’nin başına gelmişti. Belki aylarca yanından birileri geçti ama kimse harekete geçmedi. Artık yürüyemez hale geldiğinde gece yarısı yol kenarında buluyor onu bir çift ve acil olarak sosyal medya üzerinden yardım çağrısı yapıyorlar. Lucky’nin dönüşüm hikayesi de böyle başlıyor…

Florida yakınlarında şehirlerarası yolda giden bir çift yolda görüyor Lucky’i terkedilmiş bir şekilde. Muhtemelen 4 yaşlarında olduğunu tahmin ettikleri köpeğin tüyleri birbirine yapışmıştı ve yürüyemiyordu bile.

lucky_köpek_tıraş (4)

Hemen araçlarına alan çift sosyal medyadan umutsuz da olsalar yardım çağrısında bulundular. Onlara yanıt veren Kali Falla, sahibi olduğu köpek güzellik merkezini gece yarısı açarak köpekle ilgilenebileceğini söyledi.

lucky_köpek_tıraş (6)

“Fotoğaflardan gördüğüm kadarıyla durumunun kötü olduğunu biliyordum ama gözlerimle gördüğüm an beni hiçbir şeyin böyle bir duruma hazırlayamayacağını anlamıştık. Şok oldum ve ağlamamak için kendimi zor tuttum.”

lucky_köpek_tıraş (5)

Tüyleri kesildikten sonra veterinere götürüldüğünde kör ve sağır olduğu da anlaşılan köpeğin durumu içler acısıydı. Açtı, tüyleri dolanmış ve pislikle kaplanmıştı, patilerinde yaralar oluşmuştu.

lucky_köpek_tıraş (7)

Sevimli Lucky onunla ilgilenenlerin yanında kuyruğunu hafif hafif sallamaya başlayıp mutlu olmaya başlamıştı bile. Sabaha kadar süren temizlik çalışmaları sonunda bambaşka bir köpek olmuştu!

lucky_köpek_tıraş (3)

Hatta ilk banyosunu bile yapmıştı!

lucky_köpek_tıraş (8)

Şimdi geçici yuvasında ömürlük ailesini bekliyor ve iyileşmeye devam ediyor. O gece oradan nasılsa başkaları ilgilenir diyerek geçip gitmeyen duyarlı insanlar tarafından hayatı kurtuldu.

lucky_köpek_tıraş (10)

Ve yardım elini saat kaç olursa olsun uzatmaktan çekinmeyen Kali Falla gibi hayvanseverler sayesinde…

lucky_köpek_tıraş (1)

Güzel hikayeler yaratmak bizlerin elinde…

lucky_köpek_tıraş (1)
Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>