Günde Yalnızca 500 Kaloriyle Beslenen Modelin Etkileyici Dönüşümü

April 12, 2017

Amerikalı model Liza Golden-Bhojwani 2013 yılında podyumlarda dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı ancak başarısı ona pahalıya mal oldu. Uluslararası model o yıllarda zayıf kalabilmek için günde yalnızca 500 kalori değerinde yiyecek tüketiyor ve hayatta kalmaya çalışıyordu. Şimdi Hindistan’da yaşayan model moda endüstrisinin baskıları nedeniyle vücudunun nasıl olumsuz bir şekilde değiştiğini ve şu an bu yaşam tarzını geride bırakarak yaşadığı sağlıklı dönüşümü paylaştı.

Liza Golden-Bhojwani yıllardır önemli moda haftalarında yer almış, defilelerde yürümüş bir model.

5457564

Liza birkaç yıl önce moda dünyasındaki yerini koruyabilmek için çok sağlıksız besleniyordu.

456

Günde yalnızca 500 kalori tüketen modelin bazen hayatta kalabilmek için bir gün boyunca yediği tek şey 20 tane soya fasülyesi oluyordu.

123

2014 yılında büyük bir kararlılıkla, daha sürdürülebilir bir diyet ve egzersiz ile bu sağlıksız yaşam tarzını geride bırakmaya karar verdi.

123

Hindistan’a yerleşen modelin şimdi yalnızca sağlıklı bir görünümü değil, vücuduyla çok daha iyi bir ilişkisi var.

3244353

Artık düzenli olarak spor yapıyor ve hiçbir suçluluk duygusu hissetmeden istediği şeyleri yiyor.

56876879

Sağlıklı dönüşümünü gerçekleştiren Liza bunu Instagram profili üzerinden takipçileriyle paylaşarak gerçekten olduğu kişiyle ne kadar sağlıklı ve mutlu olduğunun mesajını veriyor.

458349837684

Liza “Bu yeni görüntüm belki defileler ya da dergi kapakları için kabul edilebilir değil ama bu benim bedenim ve böyle olduğum için ruhum çok mutlu” diyor.

5948705

“Mutlu ve tatmin olmuş hissetmeyi hak ediyorum. Bunu hepimiz hak ediyoruz. Bu mesajı yaymamın sebebiyse vücudu içinde mücadele içinde olan tüm kadınlara onu sevmeleri gerektiğini hatırlatmak istemem”.

Liza’nın dürüstlüğü, hikayesi ve kendimizi sevmekle ilgili sözlerinden gerçekten çok etkilendik!😍

5754765756

Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>