Çöpe Atılan Yiyecekleri Ayıklayarak Sokak Hayvanlarını Doyuran Melek Öğrenciler

October 9, 2017

İyi yürekli insanlar kendilerini her koşulda gösterebiliyorlar. Yoktan var ederek, bizlerin dudak bükerek ve ayırmaya tenezzül etmediğimiz yiyecekleri hayvanlar için birer öğün haline getirebiliyorlar. Onlar Kocaeli Üniversitesi’nin hayvansever gençleri…

Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinden 30 kişilik bir ekip, İzmit Acıtsu çevresindeki kasapların çöpe attığı etleri ayrıştırarak sokak hayvanlarını besleme çalışmaları yapıyor.

sokak_hayvanlarini_beslemek (4)

Ellerine eldivenleri geçiren gençler konteynerların arasından buldukları et ve kemik parçalarını toplayarak bir yerde biriktiriyorlar.

sokak_hayvanlarini_beslemek (3)

Sokaktaki kedi ve köpekler ise onlar için uğraşan melek insanların çevresinde dört dönüyorlar heyecanla. Karınlarını doyuruyor, bir güzel de kendilerini sevdiriyorlar.

sokak_hayvanlarini_beslemek (2)

Besleme bittikten sonra ise alıyorlar süpürgeleri ellerine, sokakları temizliyorlar.

sokak_hayvanlarini_beslemek (1)

Öğrencilerin sözcüsü Yunus Kozan ise tüm şehrin atıklarının aslında tüm sokak hayvanlarını doyurabileceğini ama ayrıştırmak için uğraşılmadığını söylüyor.

sokak_hayvanlarini_beslemek (8)

“Her gün İzmit Acısu’daki kasapların yoğun olduğu bölgelerdeyiz. Akşamları kasapların çöplerini ayıklayarak besleme yapıyoruz. Ardından bölgeyi temizleyerek bu işlemi gerçekleştiriyoruz.”

sokak_hayvanlarini_beslemek (6)

“Ayrıca köpeklerin aç oldukları için parçaladığı poşetlerden oluşan görüntü kirliliğini önlüyoruz. İnsanların sadece atıklarıyla tüm şehir hayvanları doyabilir. Bazı insanlar çöpleriyle bile bir varlığı hayatta tutmayı seçmiyor.”

sokak_hayvanlarini_beslemek (5)
Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>