En İyi Kılıçlı Dövüş Sahnesine Sahip 10 Etkileyici Film

September 5, 2017

Bazı filmler bazı sahneleri ile hafızamıza kazınırlar. Battal Gazi ile büyüyen bizler için ise kılıcın yer aldığı filmler her zaman dikkatimizi çekmiştir. Geçmişten günümüze çekilen filmlerden 10 mükemmel kılıç dövüş sahnesini sizler için seçmeye çalıştık. Başka önerileriniz var ise paylaşırsanız listemize ekleyebiliriz.

Bıçağın İki Yüzü – Blade (1998) Blade Deacon

Vampirlerin saldırdığı hamile bir kadın ölür ama bebeğini kurtarırlar. Yarı insan yarı vampir olan bu bebek büyüdüğünde tüm vampirlere savaş açacak bir savaşcı olacaktır. Yarı insan olmasından olayı güneş ışığından etkilenmeyen Blade tüm vampirlerin korkulu rüyası olacaktır.

Katiller Devri – Jian Yu (2010) – Ah Sheng Lei Bin & Turquoise

Kadın bir suikastçı, babası kadının çetesi tarafından öldürülen bir adama aşık olur. Kadın aşık olduğu adamın iyi eğitimli bir dövüşçü olduğundan habersizdir fakat kadının geçmişi peşini bırakmayacaktır.

Suikastçı – War (2007) Jet Li Mafya Babasına Karşı

FBI ajanı Jack Crawford (Jason Statham)’ın ortağı ve ailesi mafya tarafından öldürülür. 3 yıl sonra Rogue (Jet Li)’li adında bir suikastçı Çin mafyasının lideri Chang (John Lone) ile Japon Yakuza patronu Shiro (Ryo Ishibashi) arasında kanlı bir savaş başlatmak üzere ortaya çıkar. Fakat hiçbir şey göründüğü gibi değildir ve tüm olaylar bir intikam planının parçasıdır.

Efsane – The Myth (2005) Meng Yi – Jackie Chan Hindistanlı kılıç ustasına karşı

Arkeolog Jack, büyük güçleri olan bir taşın peşinde dünyanın her yanına yolculuk yapmaktadır. İnanışa göre bu taş, yerçekimini ortadan kaldırmaktadır. Jack rüyalarında kendisini Çin Hanedanı’nın baş generali Meng-yi olduğunu görmekte ve prensese aşıktır. Arkeolojik araştırmaları sırasında rüyalarındaki prensesin resmi ile karşılaşan Jack’in rüyaları ve gerçek yaşamı artık bir noktada birleşmeye başlar. Rüyalarında prensesin kendisine gösterdiği şelaleyi bularak prensese ve rüyalarındaki dünyaya ulaşacaktır.

Maskeli Kahraman Zorro – The Mask of Zorro (1998) Zorro Elena

Don Diego Dela Vega’nın California’da efsanevi ve romantik bir kahraman Zorro olarak, İspanyol zulmüne karşı savaşmıştır. Yaşlanan Don Diego, güçlü İspanyol Vali Don Rafael Montero’yu durdurabilmek için yeni bir Zorro seçmesi ve onu İspanyolları durdurması için yetiştirmesi gerekecektir. Don Diego suçla dolu bir geçmişi olan Alejandro Murieta’yı Zorro olarak seçer.

Kahraman – Hero (2004) Nameless Sky yani Jet Li Donnie Yen

Eski Çin’de ilk imparatorun hükümdarlığından önce Altı Krallığın içindeki muhalif gruplaşmalar, en güçlü kural koyucu Qin’e suikast düzenlemeyi planlarlar. İsimsiz bir savaşçı, Qin’in üç büyük düşmanı olan Kırık Kılıç, Uçan Kar ve Gökyüzü’nü yenilgiye uğratır. Bunun üzerine kendisi saraya çağrılır ve Qin’e zaferlerini detayları ile anlatması istenir.

Gladyatör – Gladiator (2000) Maximus Galya Kaplanı

İmparator Marcus Aurelius’un hüküm sürdüğü Roma’da, Maximus imparatorluğun en başarılı ve sevilen generalidir. Babasının bu generale çok değer vermesi tahtın varisi olan Commodus’u rahatsız etmektedir. Commodus, babasının ölümünden sonra tahta çıkar. İlk emri de Maximus ve ailesinin öldürülmesi olur. Ölümden kurtulan Maximus önce köle sonra bir gladyatör olur. Maximus’un artık tek bir hedefi vardır, Commodus’u öldürmek ve ailesinin intikamını almak.

Truva – Troy (2004) Achilles Hector

Truva prensi Paris’in Isparta Kraliçesi Helen’i kocası Kral Menelaus’tan kaçırması büyük bir savaşı başlatır. Menelaus’a yapılan bu hakaret kardeşi Mikene Kralı Agamemnon’a savaş açmak için bahane yaratır. Kral, Helen’i Truva’dan geri alarak kardeşinin şerefini kurtarmak için Yunanistan’ın tüm ordularını bir araya toplar.

Kaplan ve Ejderha – Crouching Tiger Hidden Dragon (2010) Yu Shu Lien Jen Yu / Jiao Long

Federal düzenin hüküm sürdüğü Çin İmparatorluğunda iki savaşçı çalınan değerli bir kılıçın ve korkunç bir suçlunun peşindedirler. Bu sırada soylu bir adamın kızı ile tanışırlar. Bu üç kişi, fantastik bir yolculuğa başlar.

Kill Bill (2003) The Bride Crazy 88

Bill tarafından yönetilen bir suikast çetesi büyük suikastleri gerçekleştirmektedir. Çeteden ayrılan kara mamba lakaplı kadın çete arkadaşlarından ve Bill’den intikam almak istemektedir.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>