30 Yıl Önceye Dayanan Bir Taciz İddiası ve Eşcinsel Olduğunu Açıklayan Kevin Spacey

October 30, 2017

ABD’li oyuncu Antony Rapp’ın tacizle suçladığı Oscar’lı oyuncu Kevin Spacey, Twitter hesabından paylaştığı mesajda; olayı hatırlamadığını söyledi ancak yine de Rapp’ten ‘uygunsuz davranışı’ nedeniyle özür diledi. Aynı açıklama içerisinde eşcinsel olduğunu da açıklayan Spacey, “Bu konuyla dürüstçe ve açıkça yüzleşmek istiyorum. Bu da kendi davranışlarımı incelememle başlıyor.” sözleriyle gündeme oturdu.

1. Olay, yapımcı Harvey Weinstein’in hakkında çıkan taciz iddialarıyla birlikte birçok çok oyuncunun peş peşe kendi başından geçen taciz ve istismar vakalarını açıklamasıyla başladı

2582522_1280x720

2. Aktör Anthony Rapp de paylaştığı twitte, “Çok sayıda cesur kadın ve erkeğin konuşmaya başlaması sayesinde ben de kendi hikayemi anlatıyorum” dedi.

3. Kevin Spacey ise 30 sene önce yaşanan olayla ilgili vakit kaybetmeden bir açıklama yayınladı:

4. “İçtenlikle söylemeliyim, böyle bir olayı hatırlamıyorum. 30 yılı aşkın süre önce yaşanmış olmalı”

RTR3FYGC_hs8qno

5. “Eğer anlattığı gibi davranışlar sergilediysem, sarhoşken yaptığım fazlasıyla uygunsuz davranışlar için samimi bir özür borcum var demektir”

germany-spacey

6. Anthony Rapp,: Henüz 14 yaşındayken Spacey’in evindeki bir partiye gittiğini, orada Kevin Spacey’in önce kendisini kucakladığını, daha sonra kanepede üzerine uzandığını açıklamıştı

Anthony Rapp

7. O dönemde 25 yaşında olan Spacey’nin kendisiyle cinsel birliktelik kurmak istediğini anlayınca kalkıp tuvalete gittiğini ve olayların böyle neticelendiğini anlatmıştı

kevin

8. Kevin Spacey olayı inkar etmemekle kalmadı ayrıca biseksüel olduğunu ve hem erkeklerle hem de kadınlarla ilişkileri olduğunu açıkladı:

kevin-spacey-featured

9. “Korumacı tavrımdan ötürü özel hayatımla ilgili bugüne kadar çok fazla şey söylendi. Yakınımda olan insanlar hem kadınlarla hem de erkeklerle ilişkilerim olduğunu biliyorlar. Erkeklerde romantik ilişkiler yaşadım. Şu anda eşcinsel bir erkek olarak hayatıma devam etmeyi seçtim.”

lead_large

10. Medyada ve sosyal medyada bazıları Kevin Spacey’nin 30 yıl önceki olayı inkar etmemesini olumlu olarak görürken bazı isimler ise eşcinsellik açıklamasının hedef saptırma olduğunu iddia etti:

kevin-spacey-nereli

11. Yaygın kanı hedef saptırma olduğu yönünde

12. İlginç şekilde “ders verdiğini” iddia edenler bile oldu

Screenshot_1

13.

14.

15.

En Güncel Bilgiler ve En Eğlenceli Paylaşımlar İçin Sayfamızı Takip Edin

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>