Kendinizi Geliştirmenizi Sağlayacak Bu Aralar Katılabileceğiniz 8 Atölye

December 20, 2017

Eğitime olan aşkınız hiç bitmesin. Her daim kendinize bir şeyler katmak için çabalayın. İnsanın öğrenme açlığı bittiğinde geriye ne kalır ki?
2017’ye veda ettiğimiz bu son günlerde yıl bitmeden kendinizi geliştirecek eğitimleri listeledik. Hadi hep beraber listemize bir göz atalım.

1. Onur Caymaz’la Yaratıcı Okurluk

525
İlk atölyenin üzerinden tam 56 atölye geçmiş. Yoğun ilgiyle takip edilen Onur Caymaz’la Yaratıcı Okurluk 57. atölyesini düzenliyor.
Bu atölyede neler yok ki; harflerin tarihiden kelimelerin macerasına uzanılacak, oradan dilin kullanımına geçilip bazı temel edebi metinlere bir yolculuğa çıkılacak. “Cemil Meriç’ten Homeros’a, Perec’ten Balzac’a, Nâzım’dan Füruzan’a bir kazı çalışması…” 21-28 Aralık ve 4-11 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek atölye hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Yakınmacı Mıyım, İyimser Mi? Beyninin Yapısını, Davranışlarını Keşfet! – Tezgahçılar

bu-aralar-katicaginiz-atolyeler-2
Beynimizi olumsuzluklarla meşgul ettiğimizde vücudumuzda ne gibi değişimler oluyor? Bu durumun olası nedenlerini ve bu nedenlerden kurtulmayı mı öğrenmek istiyorsunuz. İşte bu etkinlik tam size göre. Psikolog Hilal Çerçel hazırlamış olduğu atölye 26 Aralık günü gerçekleşecek. Detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Yağlı Boya Workshop

bu-aralar-katicaginiz-atolyeler-4
Samimi bir ortamda resim sanatına dair hiçbir deneyiminiz olmadan yağlı boyalar yapmanıza yardım edecek bir atölye. Gerekli malzemelerin size temin edileceği atölyede uzman resim hocalarından adım adım yardım alacaksınız. 22 Aralık Cuma günü gerçekleşecek etkinlik için detaylı bilgi almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

4. Kadehten Mutfağa

bu-aralar-katicaginiz-atolyeler-3
Şarabı alıştığınız gibi yudumlamak yerine, yemeklerin ve tatlıların içinde bir malzeme olarak kullanmak ister misiniz? Yemeklerde şarabın nasıl kullanılacağının öğretileceği bu atölyede birbirinden önemli ipuçlarını da öğreneceksiniz. 22 Aralık günü gerçekleşecek bu etkinlik için detaylı bilgi almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

5. Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi

burak-bulut
Profesyonel fotoğraf makinem var ama otomatik çekimden başka modu kullanamıyorum diyenlerden misiniz. İşte bu atölye tam size göre. Sıfırdan başlanacak atölye de neler yok ki fotoğrafçılığın tarihinden, diyafram, iso ayarlarına kadar aklınıza gelecek bütün temel bilgiler bu atölyede. 24 Aralık günü başlayacak atölye hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

6. Kaostan Öğrenme – Eğitmen Panda

egitmen-panda
“Eğitim içinde kaos kelimesini duyunca bir çekince, bir olumsuzluk geliyor. Hayatımızın büyük bir kısmında yer eden eğitimi kaotik bir ortamda alma fikri bir çoğunuzu zorlayacaktır. Belirsizlik durumunda güven alanımıza dönmek öğretildi bize. Bu alan içerisinde bilginin beli bir sıra ile verilmesine ve düzen içerisinde anlamlandırmamız gerektiğine odaklandık. Ya buna gerek yoksa?” diye söylüyor Eğitmen Panda. Etkinlik hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

7. Yılbaşı Menüsü – MSA

msa-workshop
Yeni yıla girerken evinize gelecek misafirlerinize ne hazırlamanız gerektiği konusunda yardıma mı ihtiyacınız var. O zaman bu atölye tam size göre. Yeni yılı farklı lezzetlerle karşılayacak, risotto yapımının inceliklerinden, confit tekniğine kadar farklı uygulamaları görebileceksiniz. 30 Aralık günü gerçekleşecek etkinlik için detaylı bilgiyi buraya tıklayarak alabilirsiniz.

8. Kış Kahvesi – MSA

MSA_GR_1
Kahve içmeyi sevenleri buraya alalım. O kokusunu duyunca hemen hangi tür kahve olduğunu anlayanlardan mısınız?MSA’ya ait özel tariflerle kahve hazırlamayı öğrenirken aynı zamanda klasik tarifleri farklı yorumlarla nasıl hazırlayabileceğinizi öğreneceksiniz. 24 Aralık günü gerçekleşecek atölye hakkında detaylı bilgi almak isteyenleri buraya alalım.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>