Ölümden Kurtarılan 64 Kedi ve Köpeğe Özel Kalkan Uçaktan İç Isıtan Renkli Kareler

September 11, 2017

Son günlerde dünya gündeminde sıkça konuşulan bir doğa olayı Irma ve Harvey kasırgası ve her felaket gibi bütün canlıları yakından ilgilendiriyor. Alelacele evlerini terk ederken köpeklerini geride bırakanlar mı dersiniz, derin suların içerisinde akıntıya kapılırken tutunacak bir şeyler arayanlar mı dersiniz, şiddetli yağmur ve rüzgar nedeniyle otel camlarına sığınan kuşlar mı… Küresel iklim değişikliğinin de tetiklediği, bunun tür ayırt etmeksizin aslında hepimizin sonu olacağının sinyallerini veren bu doğa olayından kurtarılan canlar da var tabii ki.

Irma ve Harvey kasırgası nedeniyle birçok insan evlerinden kaçmak zorunda kalırken evcil hayvanlarını unutup gidenler de maalesef mevcuttu.

hayvansever_havayolu (6)

Onları direklere bağlı bir şekilde ölüme bıraktıkları kareler senelerce hafızalarımızdan silinmeyecek kareler arasında.

hayvansever_havayolu (7)

Fakat bu tablonun karşılığında sonu iyi olanlar da var ki, onlar yeni hayatlarına başlamak için ilk adımlarını birinci sınıf bir yolculukla attılar.

hayvansever_havayolu (5)

Geçici veya kalıcı bir şekilde barındıkları bakım evlerinin yıkılması, elektriklerinin kesilmesi, aşırı doluluk sebepleriyle başka eyaletlere gönderilen 64 kedi ve köpeğin naklini Southwest Havayolları üstlendi.

hayvansever_havayolu (4)

Yolculuk sırasında tüm kabini onlara ayıran havayolları, ayrıca her birinin rahat seyahat edebilmesi için ellerinden geleni yaptı.

hayvansever_havayolu (3)

Yolculuk sırasında kabin ekibi patili dostlarımıza servis de yaptılar.

hayvansever_havayolu (13)

Bu kedi ve köpekleri toplayan, nakil sırasında onlara eşlik ederek organize olan hayvan kurtarma ekibi ayrıca ilaç tedavilerini de gerçekleştirdi.

hayvansever_havayolu (11)

“Hayvanlar sessiz kurbanlardır. Harvey Fırtınası’ndan sonra hayvan barınaklarının hepsi harap olmuştu. Ne elektrikleri vardı ne de yiyecekleri.”

hayvansever_havayolu (10)
Helen Hayvan Merkezi başkanı Mike Arms şöyle devam etti: “Hayvanları Hayatta Tutma Operasyonu öksüz kedi ve köpekleri bu barınaklardan kurtardı çünkü yer ve malzeme olmadığı için hayvanlar ötanazi yöntemiyle öldürülecekti. Bu çaresiz hayvanları kurtardığımız için oldukça gururluyuz. Şanslıyız ki Southwest Havayolları bize yardım ederek bunu gerçekleştirmemizi sağladı.”

Pilot da dahil olmak üzere hayvanseverlerin büyük ilgi ve sevgi gösterdiği, ölümden kurtarılmış canlar şimdi kalıcı yuvalarına yerleştirilmeyi bekliyorlar.

hayvansever_havayolu (12)
Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>