Kaynayan Ülke Gündemine Sosyal Medyanın Gösterdiği 20 Tepki

November 4, 2016

Sosyal medya gündemi, dün gece yarısında, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın attığı tweetle kaynamaya başladı. Demirtaş’ın attığı tweet şu şekildeydi:

Daha sonra olay, bazı yayın organlarına da yansıdı. HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş’ın Diyarbakır’da, Figen Yüksekdağ’ın ise Ankara’da; çeşitli illerdeki Cumhuriyet Savcılıklarının yürüttüğü terör soruşturması kapsamında tutuklandığı açıklaması yapıldı. Ayrıca HDP’li milletvekilleri Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer Öztürk hakkında yakalama; İmam Taşçıer ve Nihat Akdoğan hakkında da gözaltı kararı olduğu duyuruldu.

Bu gelişmeler yaşanırken, gece 01.00 sularında ise sosyal medyaya erişim yasağı getirildi. Facebook, Twitter, YouTube, Instagram gibi sitelerin dışında, bu kez WhatsApp üzerinde de engelleme olduğu belirtildi.

Ve korkunç bir sabaha daha uyandık. Bu sabah saat 08.00 sularında, Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Aydın Arslan Bulvarı’nda Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binası yakınlarında, bomba yüklü olduğu belirtilen bir araçla büyük bir saldırı gerçekleştirildi. Sivil halkın ve öğrencilerin yoğun bir şekilde bulunduğu bölgede 2’si polis 8 kişi hayatını kaybederken, 30 kişinin de yaralandığı söyleniyor( Bazı yayın organları bu sayıyı 50, bazıları ise 100’e yakın şeklinde veriyor. Sağlıklı bilginin ne olduğunu ise henüz hiçbirimiz bilemiyoruz).

Yaşanan bu korkutucu gelişmeler, insanların da farklı tepkiler göstermesine neden oldu. İşte ülkemizin kaynayan gündemine sosyal medyadan gelen 27 yerinde tepki.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

1 Yorum

  1. Hüseyinbey

    November 5, 2016 at 9:56 am

    Tek Çare VPN

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>