Kafasını Sıkıştırdığı Plastik Kapla Yaşamaya Çalışan Köpeğin Kurtuluş Hikayesi

April 20, 2017

Başlığı okuduğunuzda aslında direkt sizi neyin beklediğini anlayabiliyorsunuz. Bizim bu yazıyı paylaşmamızdaki amaç ise aslında çevreye duyarsız hareketlerimizin nelere sebebiyet vererek kimlerin canını yaktığını gösterebilmek. İç acıtan iki yaranın birbiriyle kombinasyonu niteliğinde üzücü bir olay: çevre kirliliği ve sokak hayvanlarının yaşam şartları…

Texas’ta geçtiğimiz günlerde kafasında kavanozla dolaşan bir köpeğin ihbarı telefonları kilitlemişti.

1
Sokaklarda bir o yana bir bu yana avare giden köpeği görenler hemen yardım etmek istediler.

Görenlerin yardım etmek istemelerine rağmen kafası sıkışan köpekçik o kadar korkmuştu ki kimseyi yanına yanaştırmıyordu.

2
Yanına yaklaşamayan mahalle sakinleri durumu yetkili kişilere bildirerek köpeğin durumuna çare olmak istediler. Fakat köpek yaşadığı şeyle birlikte şok geçiriyor, yanına yaklaşanlara sert bir şekilde tepki verip kaçıyordu.

3 gündür kafasını sıkıştırdığı kavanozuyla yaşam mücadelesi verdi Pickle köpek. Ne yemek yiyebildi, ne su içebildi.

3
Kim bilir kaç günlük açlıkla karıştırdığı çöp yığınının içinde bulmuştu o kavanozu. Dibindeki iki yudum şeyi yalamak isterken sıkışmıştı kafası ve inanılmaz korkmuştu geçen 3 gün içerisinde. Onu kurtarmaya gelen ekip ise sonra ona Pickle, yani turşu adını taktı.

Görevlileri gören Pickle yine ormanlık alana doğru koşmuştu. Mecburen sessizce arkadan yaklaştılar ve sakinleşmesini beklediler.

4
Korkan köpek sakinleşip uzandığında onu yakalayıp müdahale edebildiler ancak. Başından çıkardıkları kavanozun ardından rehabilitasyon merkezine aldılar.

Kafasını soktuğu peynirli top atıştırmalık kavanozundan kurtulduktan sonra kontrolleri yapıldı, gayet sağlıklıydı.

5
Rehabilitasyon merkezindeki çalışanlar onu elleriyle besliyorlardı ve korkmuş olmasına rağmen aslında insanlarla gayet iyi anlaşan ve sevecen bir köpekti.

Pickle, onu 3 gün açlığa hapseden plastik hapishanesinden kurtuldu, ömürlük yuvasını arıyor. ❤️

6

Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>