Baklavaları Uğruna İzlediğimiz 17 Kaslı Erkekli Film

March 15, 2014

Geçtiğimiz günlerde gösterime giren 300 Baklavalı’dan esinlenerek, baklava aşkına izlediğimiz; erkeklere, biz de görüntüden hipnotize olabiliriz dememize sebep filmler.

Hollywood’un bize dayattığı güzellik anlayışına selam olsun, buyurun sizler için derlediğimiz kaslı erkekli yapımlar.

Her listenin gülü, Ryan Goslingciğimiz ile Crazy Stupid Love

01- Ryan Goslin Crazy Stupid Love
Filmin en ünlü sahnelerinden birinde, Ryan’ın karakteri t-shirtünü çıkarır ve vücudunu gören kadın karakterimiz “Yok artık!” minvalinde bir tepki vererek “Sanki photoshop’lu gibisin.” der. Biliyoruz bacım, biliyoruz…

Parçala Beni Behçet: Wolverine

02 - hugh-jackman-wolverine-logan
Bizde ayrım yok, yeter ki üstünde kas olsun, kemiklerde adamantium olsa da tamamız.

Benimle Dans Eder Misin? Magic Mike

MM-CB-00067r
Oldukça düz, basit, derdi belli, derli toplu bir hikaye anlatan film, derdine paralel bir şekilde, anlattığı şov dünyasını allayıp pullamadan, müzik videosu izliyormuşuz hissi yaratmadan anlatıyor. Deneyimli yönetmen Soderbergh’in belki de tek hatası, Mike’dan bir aziz yaratma… Ne diyorum ben?! Mis gibi vücutlar, bir de dans ediyorlar! Koşun koşun…

Blake Lively’nin bir bildiği var: Blade Trinity

04 -  ryan-reynolds-blade-trinity-2004-103-g
Şu klişe karakter var ya, komik ve asi, yaramaz bir çocuk ama güçlü bir yetişkin. Hah, işte ona bir de tatlı niyetine baklava ekleyin.

Ben kas, bildiğin kas: James Bond

05 - daniel craig james bond body
James Bond en başından beri karizmatik bir karakterdi ve kravat takım giymek hep önemliydi, teknoloji de tamamlayıcıydı. Ama farkında mısınız, son birkaç senedir işin içine protein tozu da girdi?

İthal, birebir: Captain America

06 - captain america chris evans
Son serinin ilk filminin başlarında, çelimsiz, kısa ve güçsüz Steve, ordunun çok gizli bir deneyi için aday olur ve girdiği makineden Rambo gibi çıkar. Makineyi sorduk, fiyat bekliyoruz…

Adam resmen Tanrı: Thor

07-Chris-Hemsworth-as-Thor
Kimileri doğuştan şanslı oluyor, babanız Tanrı olunca siz de kaslı oluyorsunuz. Çekicine kurban canım.

Kadınlar da dövüş filmi sever: Warrior

WC9V4530.tif
Hem duygusal, hem kaslı. Daha ne isteriz ki.

Haydi kızlar plaja: Fool’s Gold

09 - fools gold movie poster
Killer Joe ya da Dallas Buyers Club’da Oscar’a oynamadan önce Matthew McConaughey, Amerika’nın ‘Pazar Keyfi’ programlarında ‘En İyi Plaj Vücudu’ listelerinde zirveye oynuyordu. Photoshop harikası bir afişe sahip, bu derin filmi yoksa neden izleyelim!

Unutma beni: Memento

10 - memento
Memento’yu izlemek için, baklavanın çok ötesinde sebeplerimiz var elbette ki. Ancak bize dövmeyi sevdiren bu vücudu atlasak olmazdı.

American History X

11-american-history-x
Derinden sarsıcı bu filmi, hemen sonrasında kim bilir hangi sağlıksız şekilde o vücudu eritip Fight Club’daki rolüne bürünen Edward Norton’a ayıp olmasın diye listeye aldık. Siz yine de sadece baklava için izlemeyin, üzülürsünüz.

Aksiyon bizim işimiz: Jason Statham’lı herhangi bir film

11- jason statham body
Koşar, atlar, zıplar, İngiliz aksanı bonusu ile birlikte bir modern Cüneyt Arkın. Bu sefer de Victoria’s Secret meleklerinin bir bildiği olmalı..

Çıplak gövdeye zırh: Troy

13 - troypittmain
Epik hikaye, paraya kıyılan prodüksiyon, bol ünlü oyuncu, yakışıklı oğlanlar, güzel kızlar.

Bir Show Tv klasiği: Ghost

14 - Demi-Moore-as-Molly-Jensen-and-Patrick-Swayze-as-Sam-Wheat-in-Ghost-1
Çoğumuzun, henüz güzellik kavramının oluşmadığı (oluşturulmadığı) yaşına denk gelen Ghost, 90’ların başında efsaneleşmiş, kült filmlerden. Patrick Swayze ise bir dönemin sevgilisi.

Annelerimizin aşkı: Top Gun

15 top-gun-cruise-crowd-volleyball-1024x564
Bir dönemin efsaneleşmiş bir başka filmi olan Top Gun, belki de eşyaların (Tom Cruise gözlüğü) ve protein tozlarının popüleritesinin habercisiydi.

Unfaithful

16 olivier-martinez-film
Gel de sadakatsiz… Neyse.

Bütün erkekler toplandık: Expendables

17-the-expendables-the-expendables-17953942-1920-1080
Çünkü, açık konuşmak gerekirse, bu filmi seyretmek için başka sebep bulamıyoruz. Ve üstelik tek başına tüm listeye yetecek kadar malzeme içeriyor!

Ve elbette 300 Baklavalılar

18 - 300 film body
Baklava denilince ilk akla gelen filmlerden 300, bol para, büyük prodüksiyon ile iyi film de yapılabileceğinin kanıtı. Önce photoshop’lanıp sonra da kopyalanıp yapıştırılmış gibi duran, abartılı erkek vücutları ise adeta birer klişe, adeta birer medyanın oyunu bize.

1 Yorum

  1. ayse

    March 15, 2014 at 5:53 pm

    Ve tabiki de “The Legend of Hercules”

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>