Kars’ta Harçlıklarını Birleştirerek Yavru Köpeklere Bakan Küçük Melekler

December 9, 2016

Hayatı çekilir kılan masum canlılar olmasa ne yapardık kim bilir… Bazen çok yakınımızda o kadar umut verici şeyler oluyor ki, bu güzellikler için hep daha fazla çabalamak geliyor içimizden. Masumiyetini kaybetmemiş, şefkat ve merhametle dolu çocuklar sayesinde dünya güzel bir yer haline geliyor. Hayatın zorluklarının farkında olan ve küçücük bir ekmeğin değerini bile hiç unutmayan çocuklar, hele bir de melek gibi bir kalbe sahiplerse, yardıma muhtaç bir canlıyı asla görmezden gelemezler.

En çetin kış şartlarında, sokak ortasında dünyaya gelen minik köpeklere yardım elini uzatmış bu güzel yavrularımızı gönülden kutluyoruz. ❤ 👏

Türkiye’nin en soğuk yerlerinden biri olan Kars, Sarıkamış’ta yaklaşık 1 ay önce, karların içinde on sevimli yavru köpek dünyaya geldi. Ve bu şanslı minik yavruları dünyanın en güzel kalbine sahip çocuklar buldu.

kars-ta-yavru-kopekleri-harcliklariyla-besleyen-cocuklar-5

Baran lise öğrencisi, Ömer Faruk, Furkan ve Emirali ise henüz sadece ortaokula gidiyorlar. Bu küçük melekler, ailelerinin verdiği azıcık harçlıkları bu küçük yavru canlar için harcıyorlar.

kars-ta-yavru-kopekleri-harcliklariyla-besleyen-cocuklar-6

Bu güzel yürekli çocuklar kendi harçlıklarının yanı sıra, çevreden topladıkları yiyeceklerle köpeklerin karnını doyurmaya çalışıyorlar.

kars-ta-yavru-kopekleri-harcliklariyla-besleyen-cocuklar-4

Üstelik bu sevgi dolu çocukların emeği bu kadarla da bitmiyor. Hava sıcaklığının eksi 10’a kadar düştüğü Sarıkamış’ta, yavrular dışarda kalmasın diye onlara iki tane yuva bile yaptılar.

kars-ta-yavru-kopekleri-harcliklariyla-besleyen-cocuklar-7

Baran, Emirali, Ömer Faruk ve Furkan, kendi elleriyle inşa ettikleri bu yuvaların içini de yavruların biraz daha ısınabilmeleri için battaniyeyle sardılar.

kars-ta-yavru-kopekleri-harcliklariyla-besleyen-cocuklar-3

Ekibin en büyüğü Baran Çolak, yavruların annesinin sokakta doğum yaptığını görünce, köpekleri hemen koruma altına almaya karar verdiklerini, onları açlıktan ve soğuktan korumaya çalıştıklarını söylüyor.

kars-ta-yavru-kopekleri-harcliklariyla-besleyen-cocuklar

Kısa zamanda tüm mahalleliden hayvanlar için yardım topladıklarını ve herkesin seferber olduğunu söyleyen Faruk Bakışçı da yavrular büyüyene kadar onlara bakmaya devam edeceklerini söyledi. ❤

kars-ta-yavru-kopekleri-harcliklariyla-besleyen-cocuklar-5

İyi ki varsınız umudumuz, temiz yürekli çocuklar. ❤

kars-ta-yavru-kopekleri-harcliklariyla-besleyen-cocuklar-2

Kaynak; 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>