Bir Karavana Kaç Hayat Sığar Sorusuna 9 Maddede Tek Cevap

August 5, 2015

Gün geçmiyor ki genç bir çift yaşadıkları hayattan sıkılıp dünya turuna çıkmasın. Sonra bu deneyimi bloglarında, sosyal medyada paylaşıp sıkıcı hayatlarına sıkışmış çiftlerin kafalarını karıştırmasın. Az sonra anlatacağımız Sophie ve Mike da, hikayelerini okudukça hasetinden ortadan ikiye ayıran çiftlerden biri. Başlangıçları ise daha önce karşınıza getirdiğimiz “hanım/bey kalkta dünyayı dolaşalım çiftleri” ile hemen hemen aynı: Basit hayat isteği, ağaç ve hayvan sevgisi, farklı yerleri görmekten duyulan zevk, hayatın her gününü dolu dolu geçirmek, yaşamın güzellikleri vs…

Klişe yani… (FESATLIK)

1. Sophie müzisyen. Minimalist, basit ve sürdürülebilir bir hayat yaşamaktan zevk alıyor. Macera, bisiklet ve avokado seviyor.

sophie

2. Mike fotoğrafçı, yönetmen ve 15 yaşında Kartal İzci ünvanını kazanmış bir Californialı. O da minimalizmi, üzerine rüzgar çanlarını, ağaçları ve şelaleleri seviyor.

mike

3. Sophie ve Mike’ın yolu 2013 yılında soğuk bir sonbahar günü kesişiyor ve kısa süre sonra aynı şeylere aşık olduklarını anlayıp bu seyahati planlıyorlar.

16255870966_6fb736dfa1_k

4. 2014’ün Temmuz ayında ise mavi Hyundai H200 vanlarıyla tüm Avrupa’yı dolaşmak için maceralarına başlıyorlar.

ciftler_van

5. Tüm bu deneyimi yaşarken fotoğraf, video ve yazıyla belgeliyorlar ki, bunu yapmanın ne kadar mümkün olduğunu herkes görsün ve ilham alsın.

sophie_blog

6. Bloglarında paylaştıkları kullanılabilir, pratik bilgilerle herkesin kendi macerasını yaratmasına yardımcı olmak istiyorlar. Diyorlar ki; bu seyahati yapmak için devasa bütçelere ihtiyaç yok.

sophie_para

7. Ve inanıyorlar ki; bu seyahat bir kaçış değil, tersine kollarını açarak hayatın içine koşmak.

dunya_kucaklasmak

8. Sophie ve Mike şimdiden Avrupa maceralarının ilk iki bölümünü tamamlamış durumda. 7 ayda 30.000 km yapmayı planlıyorlar.

sophie_yollar

9. Tek amaçları ise yarattıkları bu hayatın devamlılığını sağlamak ve bu tempoyu kararlılıkla devam ettirmek.

sophie_mike

Sophie ve Mike’ın bu macerasında gün gün neler yaşadığını takip etmek ve ilham almak için bloglarını mutlaka ziyaret edin. Henüz çantanızı alıp çıkacak durumda değilseniz ama çok da istiyorsanız bir bakıp çıkın, çok incelemeyin. Tam o kafaya geldiyseniz çok yararlı bilgiler var, iyice okuyun. Hayatımdan memnunum çok şükür diyorsanız 3’e basın.

 

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>