“Kadın Herkesin İçinde Kahkaha Atmayacak” Yazısına Sosyal Medyadan 12 Cevap

Kasım 13, 2017

Bu yıl 36. gerçekleşen Uluslararası Kitap Fuarı Tüyap’da gerçekleşti. İzdihama yol açan fuar, fazlasıyla ilgi gördü. Bunun yanı sıra fuarda dikkat çeken başka bir şey vardı. O da bir zamanlar hafızamızda yer etmiş olan ‘Kadın herkesin içinde kahkaha atmayacak’ cümlesinin bir duvarda yazılı olmasıydı.

Bu kinayeli cümle aslında Bülent Arınç’ın 2014’de yapmış olduğu bir açıklamaya göndermeydi. O yıllarda başbakan yardımcısı olan Bülent Arınç, “İffet sadece bir isim değil kadın için de bir süstür iffet, erkek için de bir süstür. İffetli olacak erkek de olacak, zampara olmayacak eşine bağlı olacak, çocuklarını sevecek” dedi. Arınç, “Kadınsa o da iffetli olacak. Mahrem namahrem bilecek. Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak, bütün hareketlerinde cazibedar olmayacak” ifadelerini kullanmıştı.

Bu yıl ise Tüyap sergisinde yer alan bu kinayeli yazı sosyal medyada çok konuşuldu.

1.2.

3.

4.5.

6.

7.

8.9.

10.

11.

12.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH TAMAM.

HALKEKMAG (@halkekmag)'in paylaştığı bir gönderi ()

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>