Kadıköylülerin Bir Sanat Cennettinde Yaşadığını Kanıtlayan 12 Müthiş Tiyatro

Ekim 10, 2016

Eğer İstanbul'da yaşayıp da sanat ve tiyatroyla birazcık bile ilgileniyorsanız, yolunuz mutlaka Kadıköy'e düşmüştür. "Yok vallahi düşmedi" derseniz, en yakın zamanda düşürmenizi öneririz. Çünkü sanatın en bereketli yaşandığı semtlerden Kadıköy, tiyatro aşıkları için bir derya deniz. İnsanı en çok besleyen, en keyifli sanat dallarından biri olan tiyatroyu programımıza bol bol dahil etmemiz için onlarca neden var. Bu yüzden, bütün bir yıla yayılan, dolu dolu bir yapılacaklar listesi oluşturmak için, programını yakından takip etmek isteyeceğiniz Kadıköy tiyatrolarının listesini yaptık. Şimdiden iyi seyirler. 😊

1. Haldun Taner Sahnesi

haldun-taner-sahne Kadıköy denince akla gelen ilk tiyatro bir kenara dursun, ilk mekanlardan biridir Haldun Taner Sahnesi. Kadıköy'ün sembolü haline gelmiş bu güzel tiyatroda İstanbul Şehir Tiyatrolarının en şahane oyunlarını izlemek için programı yakından takip etmenizi öneririz.

2. Oyun Atölyesi

oyun-atolyesi Haluk Bilginer ve Zuhal Olcay gibi iki dev ismin kurduğu Oyun Atölyesi, Moda'da izleyebileceğiniz en müthiş oyunları barındıran tiyatrolardan biri. Neredeyse tüm oyunların daima kapalı gişe oynandığı Oyun Atölyesi'nde en başarılı oyuncuların, seyircinin ağzını açık bırakacak derecede etkileyici bir performans sunduğu nadide oyunları mutlaka görmelisiniz. Program için sıkı takipte olmanızı öneririz. Hem bu güzel tiyatro salonuna gitmişken, aşırı huzurlu kafesinde içkinizi yudumlayabilirsiniz. :)

3. Barış Manço Kültür Merkezi

baris-manco-kultur Barış Manço Kültür Merkezi başta tiyatro olmak üzere birçok atölye, sergi, konser ve söyleşi gibi etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Kadıköy denince akla gelen güzel insanlardan, hepimizin sevdiği Barış Manço'nun adını taşıyan bu güzel mekandaki ilgi çekici oyunları tüm sezon keyifle seyretmeniz için programı şuradan takip edebilirsiniz.

4. Duru Tiyatro

duru-tiyatro Şu anda modanın kalbinde yer alan Duru Tiyatro, 2005 yılından beri oldukça keyifli oyunlar sahneliyor. Emre Kınay'ın girişimiyle kurulan bu güzel topluluk, özgür tiyatro adına mutlaka takip edilmesi gerekenlerden. Program için şuraya bakabilirsiniz.

5. Emek Sahnesi

emek-sahne Birbirinden ilginç, keyifli ve yararlı atölyelerin yanı sıra, Emek Sahnesi'nde sahnelenen oyunlar da kesinlikle görülmeye değer. Tiyatro sanatının tam da olması gerektiği gibi, eleştirel oyunlara yoğun olarak yer veren Emek Sahnesi, seyirciyi son derece memnun eden performanslara sahip. Hasanpaşa'da bulunan Emek Sahnesi'nin programını da meraklıları için şöyle bırakalım.

6. Moda Sahnesi

moda-sahnesi Yeni nesil tiyatro salonlarından biri de Moda Sahnesi. Ne yazık ki buradaki oyunlar ve oyuncular da fazla iyi olduğu için, yer bulabilmek adına sıkı bir takip gerektiriyor. Erkenden yer kapmak isteyenler için program şurada.

7. Caddebostan Kültür Merkezi

caddebostan-kultur-merkezi Kadıköylüler için en önemli sanat yuvalarından biri de Caddebostan Kültür Merkezi. Oldukça verimli bir sanat programına sahip olan CKM'deki tiyatro oyunları keyifli vakit geçirmek isteyenler için çok iyi seçenekler sunuyor.

8. Tiyatro Ak’la Kara

akla-kara 2011 yılından beri Kadıköy Bahariye'de oldukça eğlenceli oyunlar sahneleyen Tiyatro Ak'la Kara'nın, enerjik oyuncuları ve sevimli salonu kesinlikle görmeye değer. Henüz bu güzel tiyatroyla tanışmadıysanız bu sezon programınıza mutlaka eklemelisiniz.

9. Müjdat Gezen Tiyatrosu

mujdat-gezen-tiyatro Tiyatro için hayatını adayan Müjdat Gezen'in Kadıköy'deki tiyatrosunun programına göz atmadan sezonu kapatmak olmaz. Kadıköylülerin Bahariye'deki uğrak tiyatro sahnelerinden biri olan Müjdat Gezen Tiyatrosu'nda, herkes kendi zevkine göre bir oyun bulabilir.

10. İstanbulimpro

istanbulimpro Doğaçlama tiyatro ile henüz tanışmamış olanlar, bunun en başarılı örneklerinden birini görmek için, başlangıç olarak bu mükemmel deneyimi İstanbulimpro'da yaşayabilirler. Ekibin Kadıköy, Halitağa Caddesindeki mekanlarında sergiledikleri ilgi çekici performansları için program da işte şurada. Burada ayrıca meraklısın için çeşitli atölyeler de mevcut.

11. Kozyatağı Kültür Merkezi

kozayatagi-kultur-merkezi Kadıköy sınırları içinde, hem çocuklar hem de yetişkinler için zengin bir program sunan tiyatro mekanlarından biri de Kozayatağı Kültür Merkezi. Tiyatro, hem sergilenen oyunların kalitesi hem de salon ve sahne açısından seyirciyi tatmin ediyor. Buranın tiyatro oyunları ve diğer tüm etkinliklerinin takvimini incelemek isteyenleri şöyle alalım.

12. Karma Drama

karma-drama Küçük olduğu kadar güzel işler yapan bir Kadıköy Tiyatrosu da Karma Drama. Hem çocuklara hem de yetişkinlere özel atölye ve programlar yapan bu sevimli tiyatro Söğütlüçeşme'de bulunuyor. Tiyatro programı için şuraya göz atabilirsiniz. Bu küçük olduğu kadar güzel oyunlara da sahip olan tiyatroyu Kadıköylüler mutlaka ziyaret etmeli.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>