İçinde Sürekli Bir Kaçıp Gitme Arzusu Olan İnsanların Çok İyi Bildiği 16 Şey

February 16, 2017

Kaçıp gitme arzusu, başka bir yerlerde başka bir hayata başlama veya içinde bulunulan sıkıntılardan makul bir süreliğine uzaklaşma arzusu… Sanırım günümüzde bu hissiyat içinde olmayan kimse pek yok gibi. Gündemin yoğunluğu, sürekli gerginlik, trafik, kalabalık, sıkıntılar sıkıntılar sıkıntılar… Bi kaçıp gitsek her şey düzelecek gibi… Ama değil gibi de…

1. Tükenmişlik sendromuna yakalandığınızdan emin gibisiniz, iş yerinde verimsiz, dışarıda keyifsiz, evde yorgunsunuz.

01 kaçıp gitmek

2. Sanki bu yaşadığınız depresyon da olabilirmiş gibi, hiçbir şeyden zevk alamama, hiçbir şey yapmak istememenin başka ne izahı olabilir ki?

02 kaçıp gitmek

3. Artık sabahları mutsuz değil öfkeli uyanıyorsunuz, ancak neye öfkeli olduğunuzu siz dahi bilmiyorsunuz… Öyle değil mi?

03 kaçıp gitmek

4. Yalnız kalmaktan, neler yapmak istediğinizi düşünmekten çok daha fazla keyif alır hale geldiniz, sizin kaçısınız da bu.

04 kaçıp gitmek

5. İnsanlarla olan ilişkilerinizi istemeyerek de olsa en aza indirdiniz, dışarı çıkma tekliflerinin çoğuna artık hayır diyorsunuz.

05 kaçıp gitmek

6. Başka yerlere kaçıp giden insanlara gıpta ile bakmaktan yoruldunuz, kendinizi yeterince cesur olmadığınız için suçluyorsunuz.

06 kaçıp gitmek

7. Sosyal medyaya giremez oldunuz, çünkü her yer kaçıp gitme hayallerini gerçekleştirenlerle dolu.

07 kaçıp gitmek

8. Norveç, Kanada, Finlandiya, Uruguay… Günleriniz bu ülkelerin güzelliklerini inceleyerek geçiyor değil mi?

08 kaçıp gitmek

9. Sadece gitmeyi düşünmek, ama buna dair hiçbir adım atmamak artık canınızı sıkıyor… Korkuyor olabilir misiniz?

09 kaçıp gitmek

10. Okuduğunuz her kitap, izlediğiniz her film, konuştuğunuz her insan sanki içinizdeki bu isteği kamçılıyor, evren sanki size sürekli mesaj veriyor.

010 kaçıp gitmek

11. Melankolik biri olup çıktınız, her ne kadar geçmişiniz çok imrenilecek olaylarla dolu olmasa da geçmişe özlem duymaktan kendinizi alamıyorsunuz.

011 kaçıp gitmek

12. Oysa hep canlı, hareketli, kıpır kıpır biri oldunuz, neden şimdi bir yavaş şehre taşınıp erken emeklilik hayalleri kuruyorsunuz? Sorusunun cevabı yok.

012 kaçıp gitmek

13. İnternet geçmişiniz artık gezi & seyahat bloglarından, sitelerinden geçilmiyor.

013 kaçıp gitmek

14. Bunca zamandır emek verdiğiniz, kurduğunuz, büyüttüğünüz dünyana kıyamıyorsunuz… Boşuna mı yaşadım onca sene düşüncesinden kurtulamıyorsunuz.

014 kaçıp gitmek

15. “İnsan bir ülkeden ne kadar büyük bir kararlılıkla kaçarsa kaçsın yanına bir el çantası almadan edemez.” (Salman Rüşdi) lafı hiç çıkmıyor aklınızdan.

015 kaçıp gitmek

16. Kendinizi değiştirmedikçe, kaçıp gittiğiniz yerde yine aynı şeyleri yapacaksınız, yok eğer değişirseniz belki burada da istediğinizi bulursunuz… Belki kaçmak istediğin kendinsindir.

016 kaçıp gitmek

Bonus – “Ne zaman bu şehirden kaçıp gitme isteği gelse, bir köşeye oturup geçmesini bekliyorum. Gidersem dönmem çünkü biliyorum…“ Belki de asıl korktuğunuz bu…

017 kaçıp gitmek

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>