Kasırgadan Kaçmaya Çalışan Kızın Hocasından Köpeği Adına Ricası ve Aldığı Muhteşem Cevap

September 14, 2017

Son günlerin en büyük gündemi olan Irma ve Harvey kasırgalarının Amerika’da yarattığı hasar dilimizden düşmüyor. Canını kurtarmaya çalışan insanlar, arkada kalan hayvanlar ve niceleri… Kasırganın rotası üzerinde olduğu için okuduğu şehri o gün terk etmek zorunda kalan Jessica Lewis ise günün son dersine girmek konusunda çok istekliydi fakat aynı zamanda sorumlulukları da vardı.

Kasırganın rotası üzerindeki bir şehirde okuyan Jessica Lewis isimli öğrenci, o gün son derse girdikten sonra bölgeden ayrılacaktı. Fakat okuldan çıkıp tekrar eve uğramasına vakti olmayacağı için köpeği Luna’yı da yanında getirmeliydi.

kopek_luna (7)

Bu nedenle son dersin hocası Dr. Kennedy’e biraz yağ çeken biraz da duygusal bir mail attı. Sınıfa Luna’nın da katılmasına dair iznini istiyordu.

kopek_luna (1)
“Dr. Kennedy,
İsmim Jessica Lewis ve sizin 15:30’daki Siyaset Bilimine Giriş dersinizin öğrencisiyim. Soruma muhtemelen hayır diyeceğinizi biliyorum fakat bir yandan da evet diyebilecek kadar havalı bir profesör olabilirsiniz diye şansımı denemek istiyorum. Bugünkü derse köpeğimi de getirebilir miyim? Bu bana çok yardımcı olacak çünkü dersiniz gün içerisindeki son dersim ve çıkar çıkmaz Atlanta’ya doğru yola koyulmalıyım ve kasırga trafiğinden dolayı eve tekrar uğrayıp yola çıkmam çok zor. Sizin dersiniz de çok önemli olduğu için katılmamazlık yapmak istemiyorum. Söz veriyorum çok uslu olacak ve ufacık, minicik bir dikkat dağınıklığı bile yaratmayacak. Sizi tatlılığıyla ikna edebilmesi için aşağıda da birkaç fotoğrafını paylaşıyorum.

Çok teşekkür ederim.
Jessica Lewis”

Hocasının verdiği yanıt ise o kadar beklenmedik ve güzeldi ki; genç kızın bu konuşmayı sosyal medyada paylaşması da büyük ilgi gördü.

kopek_luna (2)
“Sana evet dersem havalı olacağımı mı söyledin? Çünkü bu kesinlikle işe yaramayacak. Yarayan şey ise O’nun (Luna’nın) tartışmasız çok cici bir kız oluşu ve onu sınıfa getirebileceğin.”

Derse katılan Luna aynı söylendiği gibi cici bir kız oldu ve tüm sınıfa kendini okşatıp sevdirmek dışında hiçbir şey yapmadı.

kopek_luna (3)

“Luna’nın sınıfta olmasından mutluydu ve bir kez olsun şikayetçi olmadı bile.” diyor genç kız hocası hakkında.

kopek_luna (6)

Sınıfta yeni arkadaşlar da kazanan Luna günü mutlu bir şekilde bitirdi.

kopek_luna (5)

Jessica ile birlikte şehri kasırgadan önce terk ederek güvenli bölgeye yerleştiler.

kopek_luna (9)
Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>