NASA’ya İş Başvursunda Bulunan 9 Yaşındaki Afacanın Mektubu ve Aldığı Cevap

Ağustos 8, 2017

Geçtiğimiz hafta NASA açtığı bir iş ilanında dünyayı uzaylılardan ve diğer bilinmeyen varlıklardan koruyacak "Gezegen Koruyucuları" aradığını duyurdu. Gezegen koruyucuların görevleri, insanların gezegenleri, uyduları ve diğer uzay objelerini kirletmelerini önlemek. Ayrıca uzaydan gelen mikropların dünyada yayılmasını da engellemeleri gerekiyor. Sayısız iş ilanları arasında bir tanesi vardı ki okuyan herkesin yüzünde gülümsemeye sebep oldu.

"İzleyebildiğim bütün uzay ve uzaylı filmlerini izledim, video oyunlarında çok iyiyim ve yaşım çok genç bir uzaylı gibi düşünmeyi öğrenebilirim."

nasa-dan-is-basvurusunda-bulunan-9-yasindaki-jack-e-sempatik-cevap-1502102014 Genç Jack Davis'in yazdığı mektup reddit arayacılığıyla viral haline geldi ve NASA'ya ulaştı.

NASA, gezegen bilimi müdürü Dr. James L. Green'nin Jack'e cevap verdiğini Twitter'dan duyurdu

BOSS "4. Sınıf öğrencisi Jack bize " Galaksinin koruyucusu " olmak için bize iş başvurusunda bulundu biz de cevap verdik"

İşte Jack'in yazdığı mektup

MEKTUP "Sevgili NASA, Benim adım Jack ve Gezegen Savunma Polisi olmak için başvurmak istiyorum. Dokuz yaşında olabilirim ama bu iş için uygun olduğumu düşünüyorum. Bunun sebeplerinden bir tanesi kız kardeşim bana her zaman uzaylı olduğumu söyler aynı zamanda izleyebildiğim bütün uzay ve uzaylı filmlerini izledim ve Agents of Shield dizisini de izledim umarım Man in Black (Siyah Giyen Adamlar) filmini de izleyebilirim. Video oyunlarında çok iyiyim ve yaşım çok genç bir uzaylı gibi düşünmeyi öğrenebilirim. Sevgilerle Jack Davis Galaksinin Koruyucusu 4.Sınıf "

NASA'nın verdiği cevap ise şöyle;

THE MAIL "Sevgili Jack Duydum ki sen bir 'Galaksinin Koruyucuları'ndan birisisin ve NASA'nın Gezegen Koruycu Polisi olmak istiyorsun. Bu harika! Gezegen koruyucu polislerin görevi havalı ve önemlidir. Bizim Aydan ve Marstan getirdiğimiz örnekleri mikroplardan korumakla alakalı. Aynı zamanda diğer gezegenleri ve uyduları gezegenimizden giden mikroplara karşı korumak da dahil çünkü tüm galaksiyi keşfetmekle sorumluyuz. Her zaman bize yardım edebilecek, genç, geleceği aydınlık bilimcileri arıyoruz, umarım derslerine çok çalışır ve okulda başarılı olursun. Seni bir gün NASA'da görmek isteriz. Sevgilerle Dr. James L. Green Gezegensel Bilim Bölümü Müdürü "

NASA'nın bu cesaretlendiren cevabını takdir ediyoruz ve umarız genç Jack Davis'i Galaksinin Koruyucusu olarak görebiliriz

KIDDO Kaynak; 1, 2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>