İzmir Adliyesi Önünde Gerçekleşen Terör Saldırısı ve Yansımaları

January 5, 2017

İzmir Adliyesi C Kapısı yakınlarındaki hâkim ve savcı otoparkına bomba yüklü bir araç patlatıldı. Saldırının ardından çıkan çatışmada, bir teröristin etkisiz hale getirildiği, ikinci teröristle çatışmanın sürdüğü belirtildi. İlk belirlemere göre en az 3 kişi yaralandı. Öldürülen teröristin üzerinde ikinci bir bomba olması ihtimaline karşı bölgeye uzman ekipler çağırıldı. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.

Güvenlik önlemleri nedeniyle adliye binasının tahliyesine izin verilmiyor. Saldırının ardından İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

DHA Muhabiri Taylan Yıldırım, “Adliye binasının hemen girişinde bombalı bir aracın patlatıldığını görüyoruz. İlk belirlemeler de bombalı olduğuna yönelik. Giriş kapısında hakim ve savcıların araçlarının yer aldığı otopark bulunuyor. Büyük bir hasar var, çevredeki çok sayıda araçta da hasar var. Çok sayıda ambulans gönderildi, yaralıların hastanelere kaldırıldığını görüyoruz” diye konuştu.

AA, RTÜK’ün Başbakanlık tarafından İzmir’deki patlamaya ilişkin geçici yayın kısıtlaması getirildiğini bildirdi.

Patlama anı

Olaya ilişkin sosyal medyaya yansıyan görüntüler.

1.

C1aQeCmUsAAaM5G

2.

C1aRzyMWIAA9AjA

3.

4.

C1aS0CSXgAA-A5J

5.

C1aSm2tXEAE_0Xq

6.

C1aSqTrXUAAmFLj

7.

C1aTpRhVIAAVED_

8.

9.

C1aUKr4UsAAlVWx

10.

İnsanlar sosyal medyadan tepkilerini göstermekte gecikmedi.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

Üçüncü bir saldırganın olduğu ve kaçtığı, İzmirlilerin dikkat etmeleri söyleniyor.

1.

2.

3.

4.

5.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>