Hafta Sonu İstanbul’da Yürüyüş Yapabileceğiniz Mis Gibi 14 Rota

March 24, 2017

Geçirdiğimiz bu soğuk günlerde, ıslanmadan ve çamura batmadan güzel bir yürüyüş yapmayı özler olduk. Havaların ufaktan da olsa, ısınmaya başlamasıyla kendimizi sokağa atmak isteğimiz de baş göstermeye başladı. Hafta sonlarında yürüyüş yapmak isteyeceklere İstanbul’un en özel yürüyüş rotalarını listeledik.

1. Balat

balat-sahil

Çok eski tarihi dokusunun izleriyle sahil kültürünü bir arada barındıran Balat’tan her iki yöne doğru yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz.

2. Emirgan Korusu

emirgan-korusu

Yeşilin ve boğazın kokusunu bir arada içinize çekebileceğiniz Emirgan Korusu yürüyüş için önemli noktalardan biri.

3. Kuzguncuk

kuzguncuk-sahil

Üsküdar sahilinden de geçerek, varış noktası olarak Salacak’ı belirleyebileceğiniz bu rota üzerinde Kız Kulesi de bulunmakta.

4. Bakırköy Sahili

bakırkoy-sahil

8 km’lik yürüyüş yoluyla, Marmara denizininin güzellikleriyle baş başa olabileceğiniz önemli yürüyüş rotalarından biri de Bakırköy sahili.

5. Florya Sahili

florya-sahil
Bakırköy’e bağlı olan Florya 2 km’lik güzel bir yürüyüş yoluna sahip.

6. Belgrad Ormanı

belgrad-ormani
7 km’lik parkuruyla, doğayla iç içe bu huzur ortamında ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

7. Caddebostan Sahil

bostanci-sahil
Sabahın erken saatlerinde veya günbatımında Caddebostan, yürüyüş yapmaktan daha da keyif almanızı sağlayacak.

8. Fenerbahçe Parkı

fenerbahce-parki
Çiçeklerinin bolluğuyla Emirgan Korusu’na benzeyen Fenerbahçe Parkı, Kadıköy civarında oturanlar için gezilmesi ve yürüyüş yapılması en iyi noktalardan biri.

9. Yeniköy

yenikoy-sahil
Boğaz hattının Avrupa yakasındaki güzel semtlerinden biri olan Yeniköy’den, İstinye’ye veya Sarıyer yönüne doğru yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz.

10. Kanlıca Sahil

kanlica-sahil
Anadolu yakasının boğaz hattı üzerinde bulunan eski semtlerinden Kanlıca, Anadolu Hisarı ve Çengelköy’e yakınlığıyla ve sahil yoluyla bilinir.

11. Bostancı Sahil

caddebostan-sahil
İstanbul’un güzelliklerinden Adalar ve Marmara Denizi’nin huzurunda güzel zamanlar geçirip karşı karşıya kalabileceğiniz önemli bir rota.

12. Maçka Parkı

macka-parki

Beşiktaş, Nişantaşı ve Taksim’in eşit uzaklığındaki Maçka, ağaçların gölgesinin altında dinlenebilme imkanıyla güzel bir parkura sahip.

13. Moda Sahili

moda-sahil

Kadıköy’ün en sevimli muhitlerinden Moda’nın sahili gerek yürüyüş için gerekse gün boyu gezmek için Anadolu yakasının önemli rotalarından biri.

14. Bebek Sahili


Boğazının iki köprüye eşit uzaklığındaki Bebek sahilinden ister Beşiktaş yönüne, isterseniz Sarıyer yönüne doğru yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>