Kapılarını 36. Kez Okurlara Açmaya Hazırlanan TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

October 9, 2017

Kitap fuarlarının varlığı, her anlamda okuma etkinliğinin çeşitlendiği bir alan olarak kendini var eder. Yayıncıların bir arada olduğu, yazarların konuk edildiği, etkinlik ve söyleşilerin düzenlendiği fuarlar, kültürel anlamda olumlu bir zemin oluşturur.

Her yıl düzenlenen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, bu amaçla 36. kez daha kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Bu sene 36. kez düzenlenecek olan TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı her yıl olduğu gibi bu yıl da son hazırlıklarına başladı.

1

4-12 Kasım 2017 tarihleri arasında dokuz gün boyunca pek çok etkinlikle birlikte konuklarını ağırlayacak olan fuarın bu seneki onur yazarı Ayla Kutlu olacak.

2

“İyi ki Varsın Edebiyat” teması ile hazırlıklarını sürdüren fuarda, yazar Ayla Kutlu çeşitli panel ve söyleşilerde okurlarıyla bir araya gelecek.

2

Onur konuğu olarak davet edilen Kore ise, “İpek Yolu’nun iki Ucu: Türkiye ve Kore” başlığıyla ülke kültürleri ve yayıncılıkları üzerine bir dizi tanıtım gerçekleştirecek.

2

Pek çok yayınevinin katılacak olduğu fuar kapsamında 18 uluslararası yazar da Türkiyeli okurlarıyla bir araya gelme fırsatına erişecek.

2

Bettany Hughes, Fabián Escalante Font, Teresita Candia Ferreyra, Carlos Granes, Margriet Ruurs, Dmitry Glukhovsky konuk yazarlardan sadece bazıları.

d_4052_1

4 Kasım 2017 tarihinde başlayacak olan fuar, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu ise 10.00-20.00 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

tuyap-kitap-fuarı

Fuarla ilgili merak ettiğiniz pek çok konuya buradan ulaşabilirsiniz. Yaşasın okumak!

2

Kaynak: 1 , 2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>