Görenleri Kendine Aşık Eden, Avrupa’nın Yaşanacak En İyi Başkenti: Dublin

June 7, 2017

Tarihi, mimarisi, müziği, birası ve yeşiliyle Dublin, görünce ''Keşke burada yaşasam!!'' diyeceğiniz nadir yerlerden. Kuzeyin büyüleyici topraklarında, tıpkı İtalyanlar kadar sıcak kanlı ve güler yüzlü insanların yaşadığı, mutluluğun şehri Dublin'e gelin birlikte göz atalım!

Listemize bir soundtrack ile başlayalım, buyrunuz.

https://youtu.be/hlWTASnnft4

Eski zamanlarda Viking yerleşimlerinin merkezi olarak kurulan Dublin, Orta Çağ’dan beri İrlanda’nın başkentidir.

1

BBC’nin Avrupa genelinde 11.200 kişiye uyguladığı bir ankette, Dublin, Avrupa’nın yaşanacak en iyi başkenti, İrlanda ise Avrupa’nın en mutlu ülkesi seçilmiştir.

Floats are pictured during St Patrick's

Yılda dört milyondan fazla ziyaretçisiyle, Paris ve Londra’dan sonra Avrupa’da en çok ziyaret edilen başkenttir.

3

Şehrin hemen her noktası kartpostalları andıran, doğal güzellikler ile doludur. Eğer yeşili seven biriyseniz, Dublin'e aşık olmamanız için hiçbir sebebiniz olamaz!

4

Sürekli size gülümseyen insanlar görürseniz şaşırmayın, zira Dublin'de insanlar alışık olmadığımız kadar kibar ve mutlu.

5

Fransa'da gerçekleşen Euro 2016'da İrlanda taraftarlarının metroda gördükleri bebeğe verdikleri tepki bunun ispatı niteliğindedir. :)

https://youtu.be/5_Bp7vWvN1c

Şehir aynı zamanda dünya edebiyatına da birçok unutulmaz isim kazandırmıştır. Oscar Wilde, James Joyce ve Samuel Beckett bunlardan sadece birkaçıdır.

James Joyce portrait Irish

Google, Facebook, Yahoo, Pay-Pal, eBay, Linkedin gibi dünyanın en prestijli teknoloji firmalarının Avrupa merkezleri Dublin'de bulunur. Vardır elbet bir bildikleri...

7

Saat 17.00’den sonra hemen hemen tüm Dublinliler Irish Pub'lara akın ederek sosyalleşir.

8

Bira ve müzik bu şehrin olmazsa olmazıdır! İrish Pub'ların konumlandığı Temple Bar bölgesi Dublin’in en ünlü eğlenceli merkezidir.

9

Temple Bar'da geçireceğiniz bir gecede kendinizi hiç bitmesini istemeyeceğiniz bir filmin içindeymiş gibi hissedebilirsiniz.

10 Dublin'de yaşama fırsatınız hiçbir zaman olmayabilir. Ancak seyahat planlarınızı tekrardan gözden geçirmek isteyebilirsiniz! Bizden söylemesi, Dublin kesinlikle gidip görülmesi gereken şehirler listemizin zirvelerinde...

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>