Yeni Çıkacak iPhone 8 ve iPhone X Hakkında Bilmeniz Gereken Muhtemel 8 Yeni Özellik

September 12, 2017

12 Eylül Salı günü yani bu akşam gerçekleşecek iPhone 8 ve iPhone X lansmanı için geri sayım başladı. Teknoloji devi Apple’ın yeni amiral gemisi İPhone 8 ve iPhone X ile ilgili iddialar gelmeye devam ederken bir gelenek olarak Apple yine yeni bir serisi hakkında suskun kalmayı tercih etti. Daha önce Apple’ın henüz tanıtmadığı ürünler ile ilgili yaptığı başarılı tahminler ile adını duyuran isimler ve firmalar iPhone 8 ve 10’uncu yıla özel iPhone X ile ilgili tahminlerini son sürat paylaşmaya devam ediyor.

Apple’ın patent başvuruları ve bazı sızdırılan haberlere bakıldığında iPhone 8 ve diğer modeller ile ilgili yeni ipuçlarından yola çıkarak tahminlerde bulunmak olası. Bunun dışında S serisine veda eden iphone’un yeni modelinde bir hayli fazla değişikilikler beklenirken, fiyat olarak da yine el yakacağa benziyor. Tahmini fiyat olarak 1000-1400 dolar fiyat biçilen cihazların Türk parasına çevrildiğinde 4.000 TL’nin üzerine çıkması da bekleniyor. Bunlardan ayrı olarak Apple’ın 1360 Euro fiyat biçtiği iPhone 8 24K adlı 24 ayar altın kaplama cihazı da ön sipariş olarak satışa sunulmuş durumda.

Lansman Apple Campus’te yer alan Steve Jobs Theater’da gerçekleşecek. Bu yeni bina ilk kez kapılarını bir lansmana açacak. Steve Jobs’un da anılacağı bu etkinlikte yapılan İphone X, Jobs’a küçük bir saygı duruşu niteliği taşıyor. İOS11’in de detaylanacağı bu lansmanı izlemek isteyenler App Store’a girip sol alt köşede “12 Eylül saat 20:00’da Steve Jobs Theatre’dan canlı yayın’ kutusuna tıklayarak izleyebilirler.

Bu kutuya tıklayan kullanıcılar canlı yayın bağlantısına ulaşabiliyor. Ufak bir hatırlatma iPhone 8 lansmanı ABD ile aynı anda NTV’nin Facebook ve YouTube sayfalarında canlı olarak yayınlanacak.

Tahminlere ve diğer lansmanlardaki tecrübelerimizden yola çıkarak iPhone 8’in tanıtılacağı tarih ve cihazda yer alması muhtemel yeni özellikleri sizler için listeledik. Hangilerinin doğru çıkacağı ise bizler için de merak konusu.

1. Göz tarama özelliği

microsoft-goz-tarama-teknolojisini-bir-adim-daha-ileri-tasiyacak-8953834
Filmlerde gördüğümüz geçişler yaparken göz taraması kullanılan teknolojnin yeni İPhone 8 telefonlarda da olması bekleniyor. Telefona giriş yaparken şifre ya da dokunmatik ekranı kullanmadan sadece gözbebeğimiz ile giriş yapabileceğiz.

2. Bu durumla birlikte yeni tasarımda Home tuşunun olmaması da ihtimallerin gerçeklik oranını yükseltiyor.

iphone-8in-turkiye-fiyati,5oVcE_ARKkCBWLykOZIhCA
Söylentilere göre göz taramasının dışında home tuşunun cihazımızın arkasında olması da konuşuluyor. Yeni iPhone ile çerçevesiz bir ekrana geçiş yapacak olan Apple’ın da fiziksel home tuşuna veda etmesi bekleniyor.

3. Çerçevesiz ekran

,V0maytY2SEeCkfe-gLlKoQ
Apple’ın bu modelleri ile ilgili en dikkat çeken iddia cihazların çerçevesiz bir ekrana sahip olması. Birçok internet sitesi bu konu hakkında ortak görüşte birleşmiş durumda. Bunun en büyük sebebi ise Samsung’un son cizahlarının çerçevesiz olması.

4. Yıllarca tercihini LCD ekrandan yana kullananan firmanın bu modellerde AMOLED ekrana geçmesi

,0F3GlyskQEKSyt-LoDCwvQ

5. 512 GB’lık depolama seçeneği

,eBR46oFtw0-aPhj1bGMDKQ
Bir başka çok konuşulan iddiaya göre, yeni iPhone’un 3 farklı depolama seçeneği ile gelmesi tahmin ediliyor. Bunlar: 64 GB, 256GB, 512 GB olması konuşuluyor.

6. Pil sorunu tarihe karışabilir

iphone-8-ortaya-cikiyor
iPhone 8’in iç yapısının tamamen baştan tasarlandığı konuşulurken, OLED ekranla gelmesi beklenen modelde devre kısmı küçültülüyor ve pile daha fazla yer veriliyor. iPhone 7’nin 1.960 mAh ve iPhone 7 Plus’ın 2.900 mAh pile sahip olduğu göz önüne alındığında yeni iPhone’un 2.700 mAh pille geleceği tahmin ediliyor bunun da pil sorunu tarihe karışabileceği gerçeğini akıllara getiriyor.

7. Yeni Ara Kablo

iphone8-3
Geçtiğimiz yılın Eylül ayında tanıtılan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile kulaklık girişini kaldıran Apple bir hayli tepki çekmeyi başarmıştı. Yeni bağlantı kablosunun adı ‘Ultra Accessory Connector’… Söz konusu kablonun kulaklıklarda kullanılmak üzere geliştirildiği de belirtiliyor.

8. Son olarak dünya sanal gerçeklikle kasıp kavrulurken bundan geri kalan Apple’ın Sanal Gerçeklik’e duyarlı bir cihaz geliştimesi bekleniyor.

apple-sanal-gerçeklik-gözlüğü
Bakalım bu lansmandan sonra tahminlerin ne kadar doğru çıkacak.

Kaynak: 1,2,3,4, 5

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>