Gerçekliğine İnanmakta Zorlanacağınız En İlginç 11 Güzellik Yöntemi

September 21, 2017

Her geçen gün güzellik uğruna uygulanan değişik yöntemlerle karşılaşıyoruz. Özellikle ünlüler uyguladıkları yöntemlerle çeşitli güzellik akımları yaratıyorlar ve birçok insan bu yöntemleri uyguluyor. Bizim listelediklerimiz ise inanmakta zorlanacağınız türden…

1. Sperm maskesi

sperm-maskesi
Evet yanlış okumadınız! İlk olarak kamera karşısında bir blogger olan Tracy Kiss’in denediği bu yöntemin cildi güzelleştirdiğine ve yaşlanmayı önlediğine inanılıyor. Avustralyalı uzman doktorlar da spermin denen maddenin hücre yenilemesine ve gelişimine yardım ettiğini söylüyor.

2. Vampir trendi

vampir-terndi
PRP(Platelet Rich Plasma) de denen bu tedavi yönteminde tedavi edilecek kişinin kanı alınıp santrifüjden geçirildikten sonra yüzüne enjekte ediliyor. Yüzdeki kan dolaşımının artması daha canlı ve dinç bir görünüm elde etmeyi sağlıyor. Ülkemizde Ayşegül Aldinç estetik yaptırmadığını ama bu yöntemi uyguladığını söyledi. Ayrıca birçok Holywood yıldızı da bu tedaviyi kullananlar arasında. Madonna’nın da bu tedavi yöntemini kullandığı biliniyor

3. Kuş pisliği maskesi

kus-pisligi
Kuş dışkısında bulunan guanine isimli bir enzimin cildi temizlediği ve nemlendirdiği söyleniyor. Japonların uyguladığı bu güzellik yönteminden Victoria Beckham ve Tom Cruise’un da yaptırdığı biliniyor. Japonya’dan getirilen bülbül dışkısının pirinç kepeği ve suyla karıştırılmasıyla elde edilen maskeyi 1 saat yüzlerinde bekletiyorlar. Ayrıca kuş dışkısı geyşalar tarafından pudra olarak da kullanılıyor.

4. Boğa spermi maskesi

boga-spermi-maskesi
Bu boğa sperminden üretilmiş maske saça uygulanıyor. Protein bakımından oldukça zengin olan bu maske saçlarınız daha parlak ve canlı görünmesini sağlıyor.

5. Salyangoz tedavisi

salyangoz-tedavisi
Salyangozların yüzde gezdirilmesiyle de uygulanan bu yöntemde salyangozun yapışkan sıvısından elde edilen jeller ve kremler de kullanılıyor. Yani salyangozun bıraktığı mukus bir asit türü olduğu için yüzün üstündeki ölü deriden arınırken; içeriğindeki Allatoin, elastin, kolajen ve çeşitli antibiyotikler sayesinde de yüzün yeniden yapılanmasına yardımcı oluyor.

6. Doktor balık tedavisi

sivasin-doktor-baliklari
Türkiye’de Sivas’ta bulunan Kangal balığının ayaktaki egzama, mantar ve sedef gibi hastalıkları iyileştirdiğine inanılıyordu. Daha sonra Avrupa ve Amerika’da da uygulanmaya başlayan bu tedavide balıklar epidermis tabakasını yiyor ve cilt ölü deriden arınıyor. Bazı ülkelerde de sağlıklı olmadığı gerekçesiyle yasaklanmış bu tedavi yöntemi

7. Yılan zehri maskesi

yilan-zehri-maskesi
Yılan zehrinin paralize etkisi kullanılarak yüze botoks etkisi verilmeye çalışılıyor bu yöntemde. Ayrıca birçok yerde hazır maskeleri de bulunmakta ama tedavinin ne kadar sağlıklı olduğunu söylemek güç.

8. 24 Ayar altın maskesi

altin-maskesi
Altının cildi güzelleştirdiğine, güçlendirdiğine, iyileştirdiğine ve cilde tazeliğini geri kazandırdığına inanılıyor. Bu yüzden içinde c vitamini ve 24 ayar altın tozları bulunan maskeler her yerde satılıyor.

9. Arı zehri maskesi

ari-zehri-maskesi
Kırışıklıkları yok ettiğine inanılan arı zehri maskesini İngiliz Kraliyet ailesinden Camilla Rosemary ve Kate Middleton’ın da kullandığı söyleniyor. Uzakdoğu’da ev yapımı cilt maskelerinde kullanılan arı zehirinin kırışıkları yok ettiğini kanıtlayan Güney Koreli bilim insanları botoks yöntemine alternatif bir krem olarak üretti.

10. Havyar maskesi

havyar-maskesi
Çok pahalı olan havyar yüze masaj yapılarak uygulanıp bekletiliyor. İçinde bulunan amino asit ve bileşenlerin yüzün yenilenmesine ve akne gibi cilt problemlerinden kurtulmasına yardımcı olduğu söyleniyor.

11. Tokat tedavisi

tokat-maskesi
San Francisco’da bulunan Tata adlı masaj salonunda uygulanan tedavi özel bir tokatlama tekniğine dayanıyor. Cildin gergin ve sağlıklı olmasını sağlayan yöntem için 15-20 dakika süren seansa 350 dolar ödemeniz gerekiyor.

Kaynak; 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>