Hüseyin Taşkın Instagram Hesabından 15 Muhteşem Fotoğraf

October 26, 2017

Fotoğraf sanatçısı Hüseyin Taşkın, doğayı, hayvanları, insanları konu aldığı sanat eserlerinde, hayatta ki en doğal anları farklı ışıklarda, bambaşka bir atmosfere taşıyor.

Hüseyin Taşkın 1979 Kayseri-Sarız’da doğmuş. İlk ve orta öğrenimini Sarız’da tamamlamış. Lisans eğitimimi Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde yapmış.

Kayseri’de yaşayan sanatçı, özel bir şirkette reklam fotoğrafçılığı ve stüdyo şefliği yapıyor. Bununla birlikte çeşitli fotoğraf kulübü ve fotoğraf topluluklarında başkanlık ve fotoğraf eğitmenliği görevleri üstlenmiş. Halen Atölye 9 Görsel Sanatlar Derneği yönetiminde. 2015 yılında Fujifilm tarafından X-Photographer olarak seçilmiş.

Yardım kuruluşu adına düzenlediği ve iki farklı yerde sergilenen ‘Kahverenginin Yoksul Tonları’ ve ‘Kırsal Düşler’ isimli iki kişisel sergisi var. Karma fotoğraf sergilerinde de fotoğrafları sergilenmiş. Ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında jüri üyeliği yapmış. Aylık yayınlanan Fotoritm dergisinde fotoğraf yazıları yazıyor. Çalışmalarını güncel olarak Instagram hesabından paylaşıyor. Hüseyin Taşkın’a göre fotoğraf; insanın kendini ve hayatı sorgulama araçlarından sadece biri.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>