Gizemler Ülkesi Hindistan’a Gitmeniz İçin 12 İlgi Çekici Sebep

April 18, 2017

İyilik, kötülük; güzellik, çirkinlik hepsi bir arada. Garip gizemler ülkesi Hindistan... Güney Asya’da bulunan ülke, 1,2 milyar nüfusu ile dünyanın en büyük 2. nüfusuna sahip. Hemen her kültürden insana ev sahipliği yapan renklerin ülkesi Hindistan, sınırlarınızı zorlayıp, kendinizi tanımanızı sağlayacak yegane ülkelerden. Bollywood’u, müziği, mutfağı, din kültürü ve tarihiyle dikkatleri çeken Hindistan’a gitmeniz için 12 sebebi sizler için derledik!

1. Dünyadaki muhakkak görülmesi gereken yapılardan biri olan Tac Mahal Hindistan’dadır.

tac Babür hükümdarı Şah Cihan'ın 17 Haziran 1631’de genç yaşta ölen eşi Ercümend Bânû Begüm için yaptırmıştır. Yılda ortalama 3 milyon kişi tarafından ziyaret edilen yapı, UNESCO'nun Dünya Miras Listesi'nde yer almaktadır.

2. Kültürel çeşitlilikten kaynaklı inanılmaz renklidir.

1 Hinduizm, Budizm ve İslamiyet yanında Sihizm, Caynacılık ve Jainizm gibi dinleri içinde barındırır. Bu birçok farklı kültür, birçok inanış, birçok farklı düşünce tarzının bir arada olması demek.

3. Holi, Onam, Chathurthi ve Dwali gibi mükemmel festivallere ev sahipliği yapar.

3 Hindistan’daki festivallerin geneli din odaklıdır. Ancak bu sizi korkutmasın; hemen hepsi son derece eğlencelidir. Kuşkusuz en ünlüsü renklerin havada uçuştuğu Holi Fest’tir.

4. Malum din çeşitliğinden mütevellit mübarek bir yer izlenimi verse de, Goa Trance gibi bir müzik türünün doğduğu yerdir.

https://youtu.be/Mb3bWxx2Prw Alışık olmayanlara işkence gibi gelecek, sevenlerin ise bir yaşam tarzı haline dönüştürdüğü bir tür Goa Trance. Hindistan’ın Goa bölgesinde düzenlenen partilere giderek, Goa Trance’ın dibine vurabilirsiniz.

5. Ruhani bir arayış içerisindeyseniz, spiritüel cevaplar bulabileceğiniz bir yerdir.

5 Asırlardır aynı coğrafyada yaşan Hindular, köklerine bağlılıklarını korumuş ve atalarından gelen kadim bilgileri günlük yaşamlarının içine entere edebilmişlerdir. Atalarından gelen bilgiler, Güney Asya coğrafyasının mistisizmi ve bölgedeki dinlerin düşünsel yönü düşünüldüğünde; ruhani bir arayış içindeyseniz, birçok cevaba ulaşabileceğiniz nadir yerlerden biri kuşkusuz Hindistan’dır.

6. İnanılmaz fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

dedeler Eşsiz doğası ve fotojenik hayvanları yanı sıra, sürekli garip ve sıra dışı olaylara denk gelirsiniz. Fotoğraf çekmekten sıkılacak kadar çok konu bulabilirsiniz.

7. Birbirinden ihtişamlı saray ve kaleleri içinde barındırır.

otel Özellikle Rajastan bölgesi saray ve kalelerin çokça bulunduğu bir bölgedir. Akbar Sarayı, Jaipur Chandpole Kapısı ve Jag Mandir Sarayı bunlardan sadece birkaçıdır.

8. Her geçen gün ünü artan Hint mutfağı!

yemek Dünyanın hemen her yerine yayılan Hint mutfağı, binbir çeşit baharatlar ile yapılan sebze ve et yemekleriyle yeni tatlar arayanlara birebir...

9. Vahşi yaşamı iliklerinizde hissedebilirsiniz.

maymun Hindistan tabiatı sebebiyle kaplanlardan fillere; şehir içerisinde dolaşıp, yemeğinize ortak olabilecek maymunlardan farelere kadar birçok canlıya ev sahipliği yapar.

10. Mükemmel sahilleri vardır.

biç Radhanagar, Agonda, Palolem, Mandrem, Varca, Marari bunlardan sadece birkaçı...

11. Goa

parti Hindistan’ın batı kıyısında bulunan Goa, enfes plajları ve çılgın partileriyle yıllardır hippie’lerin gözde adresidir. Turizm merkezi olması sebebiyle Hindistan’ın diğer kesimlerine göre nispeten daha iyi durumdadır.

12. Ucuzdur.

Türkiye’den gidildiğini düşünür, uçak biletlerini saymazsak; rupinin değerinin düşük olması sebebiyle, Hindistan bir hayli ucuzdur.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>