Doğa Yürüyüşünde Tanıştığı İnanılmaz Partnerle Sıradışı Bir Yolculuk Yaşayan Kadın

October 18, 2017

Doğa yürüyüşleri insanların ruhunu ve en doğal yönünü tekrardan bulup kendini yeniden keşfedebilmesi için son dönemlerde oldukça popüler bir etkinlik haline geldi. Modern hayattan uzaklaştıkça ve temiz havayı soludukça yaşadığını hissetmek elbette ki herkesin arzuladığı şeylerden. Üstelik bir de buna inanılmaz partnerlerle geçen sıradışı deneyimler eklendiğinde ortaya anlatacak o kadar çok çıkıyor ki…

Doğa yürüyüşlerini ve hayvanları çok seven Heather Bolint, meşhur rotalardan biri olan Maine-Georgia arasındaki bölgeyi yürümeyi hedeflemişti.

horoz_eddie (3)

Yolculuğunun henüz başlarında, Mason yakınlarında inanılmaz bir sürprizle karşılaştı: Bir horoz!

horoz_eddie (18)

Çevrede hiçbir yerleşim bölgesinin bulunmadığı bölgede horozun yol kenarında gezinmesine de ayrıca şaşıran Bolint, onun dağınık tüyleri ve havalı hallerinden de oldukça etkilenmişti.

horoz_eddie (1)

Hayvanları seven ve arasının iyi olduğuna inanan kadın ona doğru hamle yaptı ve sevmek istedi. Horoz ise sanki bunu beklermişcesine hiç kaçma eğilimi göstermedi.

horoz_eddie (2)

“Orada hayatta kalması imkansızdı. Şahinler, çakallar ve diğer bir sürü yırtıcıdan kurtulabilmesi çok zordu. Bu yüzden bu tatlı yakışıklıyı seyahatime dahil etmeye karar verdim.”

horoz_eddie (14)

Koltuğunun altına alıp Eddie adını verdiği horozla yoluna devam eden kadın 3 ay süren yolculuğu boyunca birçok insanla tanıştı. Birçok anı biriktirdiler…

horoz_eddie (15)

“Onu her gören çok şaşırıyordu. Ve çoğu da fotoğraf çektirerek bu anları ölümsüzleştirdi. Eddie ise sanki bu iş için doğmuştu, kameralara poz vermeyi de çok seviyordu.”

horoz_eddie (6)

Hiç yabancılık çekmeyen Eddie bazen kadının kucağında gidiyordu, bazen de omzuna çıkıyordu.

horoz_eddie (5)

“Kamp yaparken çadırımda usluca uyuyordu benimle. Hatta bir gece yağmura yakalanıp en yakın otele koşmaya çalıştığımızda bile stresten dolayı hırçınlaşmadı.”

horoz_eddie (17)

Birçok sporcuyla karşılaşan ikiliye insanlar da kendi yanlarındaki yiyecekleri paylaşıyorlardı Eddie’nin hoşuna gidebilecek. Yulaflı gevrekler, elma veya meyve türü besinler, hatta köpek ödül mamaları…

horoz_eddie (7)

Yolun sonuna yaklaştıklarında ve havalar daha da soğumaya başladığında Bolint artık Eddie’nin geleceğini düşünmeye başlamıştı.

horoz_eddie (10)

Dile kolay, birlikte yürüdükleri 74 km’den sonra Bolint, Eddie için mükemmel bir yuva buldu.

horoz_eddie (9)

Yeni ailesinde, kurtarılmış diğer hayvanlarla aynı çiftlikte yaşayacak olan Eddie’nin kendi türünde birçok dostu da oldu. Bolint ise onu sık sık ziyarete geleceğine dair söz verdi.

horoz_eddie (12)

İnsanların başına gelebilecek en garip olayın ve partnerin eşliğinde geçen yolculuk serüveni için Bolint hala yollarda ve bir aya kalmadan varış noktasına ulaşıp iddiasını tamamlamaya çalışıyor.

horoz_eddie (13)
Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>